|
Dostałam ostatnio takiego maila:
"Cześć. Mam na imię Kasia i mam do Ciebie wielką prośbę. Czy zgodziłabyś się odpowiedź na kilka pytań przesłanych w załączniku? Przeczytałam o Tobie na OBEmaniak.pl. Interesuję się OOBE pod kątem pracy, którą piszę w ramach studiów antropologicznych w Poznaniu. Niektóre z Twoich odpowiedzi znalazłyby się w pracy w formie cytatów z zachowaniem anonimowości. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Bez "podróżników" moja praca nie będzie wiarygodna i kompletna - literatura to za mało. Dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.
Pozdrawiam. Kasia."
Oraz zestaw pytań:
1.Czym jest OOBE? 2.Kiedy i w jaki sposób zetknęłaś się z OOBE po raz pierwszy? 3.Co skłoniło Cię do zgłębienia tego zjawiska? 4.Czy podczas wprowadzania się w tematykę podróży astralnych konsultowałaś się bądź rozmawiałaś o tym z innymi osobami? 5.Od czego zaczęłaś? (Czy postanowiłeś najpierw dokładnie poznać zjawisko poprzez literaturę i inne źródła, czy też od razu spróbowałeś wejść w stan poza ciałem?) 6.Jakie techniki stosowałaś by doświadczyć eksterioryzacji? 7.Czy możesz opisać kilka ze swych podróży? 8.Czy wiele osób z Twojego otoczenia przeżywa podobne doznania? 9.Czy eksterioryzacja zmieniła Twoje postrzeganie rzeczywistości? Jeśli tak, to w jaki sposób? 10.Czy chciałabyś by OOBE stało się zjawiskiem powszechnie znanym i praktykowanym przez większą liczbę osób w Polsce? Odpowiedź, proszę wyjaśnij. 11.Czy zdarzało Ci się odczuwać strach przed, w trakcie lub po eksterioryzacji? Jeśli tak, to czego się obawiałaś? 12.Czy miałaś poczucie, że byty z którymi obcujesz są złe? 13.Czy podczas OOBE obcowałaś ze zmarłymi? 14.Czy według Ciebie doświadczenia pozacielesne wchodzą w jakiś sposób w konflikt z wiarą chrześcijańską? Odpowiedź, proszę wyjaśnij.
Jeżeli ktoś chciałby odpowiedzieć na pytania, na PW podam adres mail tej osoby. Myślę,że nie jest to prowokacja. A odpowiedzi osób kompetetnych w jakiś sposób rozjaśnią tej osobie pojęcie obe.
|