Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

oobe.pl

 
Start Porady Roberta
Monroe
Porady Brucea
Moena
Porady Darka
Sugiera
Park Forum
Notatki
Arty
> Silnik Wystartował, jakie menu serwujemy?
PurpleCat
post 29.04.2008 - 14:53
Post #1

Administrator
Grupa: Root Admin
*******
Postów: 465
Dołączył: 28.07.2006
Nr użytkownika: 1




Uruchomiliśmy silnik dla pozostałej części serwisu. Forum zostaje jak jest i będzie częścią tej nowej wersji portalu.

Jak to teraz wygląda można zobaczyć pod adresem http://www.oobe.pl/beta/the-community .
To wersja mocno robocza z przykładowymi danymi które oczywiście będę zmienione i niekodończoną grafiką.

Teraz chodzi o to aby zaplanować menu. Jakie odnośniki w menu na górze? Czy robimy lewe menu, a może prawe?

Wszelkie pomysły piszcie tutaj. Za około tydzień zamykam temat i zajme się wcieleniem marzeń w życie :)
Profile CardPM
+Quote Post
2 Stron V   1 2 >  
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 20)
6umerang
post 29.04.2008 - 15:24
Post #2

Dziadek do ożehuf
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 1057
Dołączył: 19.03.2008
Nr użytkownika: 3906




To jest 1.5.x , więc oki -- wszystko co trzeba jest na joomla.pl

Footer można całkiem zmienić, żeby nie było możliwości podejrzenia jaki to system (include/footer.php).

Proponowałbym górne menu i jedno boczne dla userów z ich niezbędnymi buttonami, jak np. zaproponuj artykuł, czy kilka innych komponentów. Warto zainstalować Community Builder - w web2.0 przydatny komponent i rozbudowany, chyba jest już wersja pod 1.5 wówczas można faktycznie stworzyć społeczność oobe.

Myślę, że dolne menu również będzie potrzebne. Jeżeli przewidziane są jakieś foty, to jogadgets się nada - ale ja miałem problem ostatnio w 1.5 z jego instalacją i zamieniłem na simple gallery, do której trzeba znaleźć gdzieś po linkach SIG dla 1.5 wówczas działa bez zarzutu - pozwala robić ajaxowe galerie przy minimalnej pracy, ale bez możliwości ingerencji ze strony userów.

Dział download -- może to płytkie, ale ja tam bym se pobrał jakieś banerki promujące portal, tapety nastrojowe o tematyce senno, oobe, ld-owej -- joomla ma komponent do zarządzania banerami na innych stronach jeśli dobrze pamiętam. Dział downoad może też zawierać ciekawe programy w wersji open source -- i tu nie tylko te do dudnień binauralnych , ale również rzeczy pochodne jak np. programiki do mind mappingu, kursy w pdf, etc.

Jeżeli dobrze pamiętam, to joomla ma też trochę komponentów zintegrowanych w pełni czatów - nie we flashu, co poprawiło by jakość rozmów przy większej ilości osób jednocześnie.

Czy coś jeszcze... pomyślę, popatrzę na komponenty dla 1.5, zobaczymy co się może przydać i czy będzie czegoś sens.

Jeżeli potrzebujesz PurpleCat pomocy przy templatce, czy ogólnie joomli, to daj znać, może będę mógł pomóc.
Profile CardPM
+Quote Post
Zbyszek
post 29.04.2008 - 18:27
Post #3

cialka.net
Grupa: OOBE VIP
Ikona Grupy
Postów: 2874
Dołączył: 22.09.2006
Skąd: cialka.net
Nr użytkownika: 99




a tak po polsku to o co chodzi. Wyjaśnijcie z laski swojej.
Profile CardPM
+Quote Post
PurpleCat
post 29.04.2008 - 18:36
Post #4

Administrator
Grupa: Root Admin
*******
Postów: 465
Dołączył: 28.07.2006
Nr użytkownika: 1




Zbyszek

Po polsu mówiac chodzi o nowy układ menu czyli stałych elementów na stronie.
Teraz jest tylko menu górne:
OOBE, Porady, Porady, Porady, Park.

Ale rozbudowujemy serwis o naukowe podejście do "OOBE" więc menu też przydałoby się rozbudować.
Do tego można dodać menu z lewej albo prawej strony. Np. ze spisem najnowszych postów z forum itp. Opcji jest bardzo dużo dlatego czekam na propozycje co jest najbardziej potrzebne.
Profile CardPM
+Quote Post
ldkiler
post 29.04.2008 - 20:46
Post #5

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 576
Dołączył: 20.12.2006
Nr użytkownika: 287




Ja jestem za menu po lewej stronie. A ten spis najnowszych postów możnaby zrobić nad news'ami.
Profile CardPM
+Quote Post
6umerang
post 29.04.2008 - 21:23
Post #6

Dziadek do ożehuf
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 1057
Dołączył: 19.03.2008
Nr użytkownika: 3906




Szczerze powiedziawszy to nie zaczynamy od dupy strony z tym portalem? :)

No bo mamy do niego już jakąś zawartość startową? Pośpiechu oczywiście nie ma, ale najpierw powinien być sporządzony plan - mapa serwisu, czyli co dokładnie i niezmiennie będzie zawierał w kwestii merytorycznej, dalej jak sprawa będzie wyglądała od strony interaktywności z userem a na końcu się dogra pod to usability.

Na razie ciężko mówić o większych konkretach, bo nie ma żadnych info co do zawartości - wiemy już, że jednak chodzi o poważniejsze potraktowanie zjawiska, ale czy tylko, czy jednak będzie to też swoista ostoja web 2.0 dla obenautów i solidne źródło wiedzy i komunikacji z autorytetami oraz osobami wręcz z przeciwnej strony - psychologami, filozofami, etc Póki co jest czeski film :D

Bardzo chętnie pomogę - trochę serwisów i portali już na joomli i mambo postawiłem i mają się dobrze, tylko potrzeba trochę szczegółów.

Zdaję sobie jednak sprawę, że konkurencja nie śpi - a tak, właśnie, że jest konkurencja - nie śmiejmy się z tego - myślę, że przydałoby się zrobić zamknięty wątek jeżeli ten portal będzie faktycznie coś nowego wnosił do obe-świata, bo inaczej ktoś inny znowu nas wyprzedzi i zaśmieje się nam w twarz...
Profile CardPM
+Quote Post
Noobek
post 29.04.2008 - 23:03
Post #7

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 465
Dołączył: 26.01.2007
Nr użytkownika: 454




Menu po lewej moim zdaniem jest znacznie wygodniejsze niż u góry. Na górze mogą się znajdować powiedzmy najczęściej odwiedzane strony (w sensie, ze odnośniki, a nie całe strony ;))
Generalnie to średnio ładnie wygląda, ale zobaczymy, jak będzie cała grafika.
Profile CardPM
+Quote Post
Noobek
post 01.05.2008 - 02:53
Post #8

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 465
Dołączył: 26.01.2007
Nr użytkownika: 454




CYTAT(6umerang @ 30.04.2008 - 00:16) *
Od odnośników i linków to jest google i katalogi stron ;)

Jeśli to sie mnie tyczy, to należy sie sprostowanie.
Odnośniki do najczęściej odwiedzanych PODSTRON serwisu :D
Profile CardPM
+Quote Post
6umerang
post 01.05.2008 - 04:37
Post #9

Dziadek do ożehuf
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 1057
Dołączył: 19.03.2008
Nr użytkownika: 3906




Czyli innymi słowy lista najczęściej czytanych artykułów i lista najwyżej ocenianych artykułów?
Profile CardPM
+Quote Post
Noobek
post 02.05.2008 - 00:43
Post #10

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 465
Dołączył: 26.01.2007
Nr użytkownika: 454




CYTAT(6umerang @ 01.05.2008 - 05:37) *
Czyli innymi słowy lista najczęściej czytanych artykułów i lista najwyżej ocenianych artykułów?

Coś w tym guście. Chociaż raczej najważniejsze artykuły (np. powszechnie stosowane metody) albo link do forum. Ewentualnie odnośniki do głównych działów serwisu. A po lewej "rozszerzone" menu. Takie rozwiązanie wydaje mi się sensowne, bo w górnym menu i tak wiele się nie zmieści, a menu po lewej przez wielu ludzi jest uznawane za wygodniejsze.
Profile CardPM
+Quote Post
6umerang
post 02.05.2008 - 01:10
Post #11

Dziadek do ożehuf
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 1057
Dołączył: 19.03.2008
Nr użytkownika: 3906




Górne menu można zrobić w postaci belki na 100% szerokości auto - zmieści się sporo ważnych rzeczy włącznie z logowaniem/rejestracją. Lewen menu również będzie potrzebne - znaczy bardziej jako cała kolumna i z menu i najnowszymi postami z forum i innymi rzeczami.

Najczęściej czytane, najnowsze i najwyżej oceniane to moduły domyślne w joomli a przydatne. Rss jest w joomli również - menu użytkownika, czyli dostęp do profilu, możliwość zaproponowania artykułu - admin/moderator czyta i jeśli jest oki to tylko klika zatwierdź, bo user może ustawić i kategorię i wszelkie inne rzeczy.

Jednak będę się upierał, aby najpierw zaplanować samą treść, żeby nie było przypadkiem tak, że Cat i tajni współpracownicy się napracują a serwis będzie świecił pustkami i starymi artami...
Profile CardPM
+Quote Post
ldkiler
post 02.05.2008 - 18:36
Post #12

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 576
Dołączył: 20.12.2006
Nr użytkownika: 287




Górne menu może być rozwijane.

A może takie menu górne, które cały czas będzie na samej górze, nawet jak się przewinie stronę.
Profile CardPM
+Quote Post
Dexarz
post 03.05.2008 - 13:23
Post #13


Guests








Fajnie by było pomóc naszemu adminowi :)Znam się na tymbo mialem dużo stron ...Nie akurat na Jomli ale słyszałem o takim CMS'ie ...Ja proponowałbym tkai wyglad jak na moim blog dxr-studio.yoyo.pl
+Quote Post
Zbyszek
post 10.05.2008 - 09:08
Post #14

cialka.net
Grupa: OOBE VIP
Ikona Grupy
Postów: 2874
Dołączył: 22.09.2006
Skąd: cialka.net
Nr użytkownika: 99




Nie jest zbyt szczęśliwy podział na forum na świadome śnienie i podrożę mentalne. Jak już to podrożę astralne i podrożę mentalne a każdy sam powinien określić stopień świadomości jaka miał przy tym.Dodal bym tam na swiadome i i z ograniczona świadomości.
Jako trzeci dział wkleił bym śnienie. Umieścił bym tu zwykle spanie.

Misza miał podroż w ciele przyczynowym miedzy kuleczkami .Jak się leci za szczelnie to chyba samym duchem,- a wiec trzeba jeszcze podrożę duchowe. .
Zagmatwało się jeszcze bardziej. Ciekawe kto się tak napracował.
Profile CardPM
+Quote Post
PurpleCat
post 14.05.2008 - 17:48
Post #15

Administrator
Grupa: Root Admin
*******
Postów: 465
Dołączył: 28.07.2006
Nr użytkownika: 1




Testy najnowej wersji strony startowej pod adresem
http://www.oobe.pl/park/index.php?act=uportal

jest też nowy sposób przechowywania dla artykułów:
http://www.oobe.pl/park/index.php?autocom=articles
Profile CardPM
+Quote Post
Silverka
post 14.05.2008 - 18:23
Post #16


Guests








Przydalby sie jak ustalilismy ze starrem nowy dzial do techniki oobe, bo miesza sie on w dziale jestem dla poczatkujacych i jest smientik. pozdr
+Quote Post
6umerang
post 14.05.2008 - 18:58
Post #17

Dziadek do ożehuf
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 1057
Dołączył: 19.03.2008
Nr użytkownika: 3906




Ja tylko dodam, że może by tak zmienić szerokość forum na auto z 10% marginesem z lewa i prawa - będzie rozciągliwe i szersze co ułatwi i czytanie i przeglądanie - poza tym inaczej to widziałem, ale prosty design, też dobry :)
Profile CardPM
+Quote Post
starr
post 14.05.2008 - 19:25
Post #18


Guests








Główny dział http://www.oobe.pl/park/Park-im.-Roberta-Monroe-f2.html należy podzielić jeszcze wg starego planu czyli:

OOBE
-- początkujący
-- obeznani
-- obe techniki
-- obe wspomagacze
-- eksperymenty
-- propozycje eksperymentów

Dla poddziałów "techniczne", "zjazdy, zloty", "artykuły " nalezy przenieść gdzieś by się nie mieszały. Lepiej by było gdyby miały swoje własne zakładki.

Co z tymi artykułami ? Wkrótce trzeba będzie je tam przenieść ?

ps Przy okazji przypomnę, że modowie nie widzą galerii uzytkowników, są tylko widoczne foty z pierwszego zlotu. Po wylogowaniu natomiast pojawia sie komunikat, że nie mam dostępu- Do naprawy
+Quote Post
PurpleCat
post 15.05.2008 - 20:21
Post #19

Administrator
Grupa: Root Admin
*******
Postów: 465
Dołączył: 28.07.2006
Nr użytkownika: 1




6umerang
download będzie, świetny pomysł. Pojawi się zaraz jak uporamy się ze zmianami w menu.

Starr
Racja, artykuły dostały dziś nowe miejsce. Teraz tylko poczekać na poprzenoszenie.
Techniczny właśnie powędrował "Za klisy".
Co do zjazdów, zlotów narazie pomysłu nie mam gdzie można je dać więc zostają.

Jak wam się podoba koncepcja "portal" http://www.oobe.pl/park/index.php?act=uportal ?

No i jest nowe menu górne, jak się podoba?
Profile CardPM
+Quote Post
starr
post 16.05.2008 - 10:25
Post #20


Guests








Nieźle , strona zaczyna być coraz bardziej rozbudowana. Widzę, że porady Monroe'a i Moen'a zostały przeniesione do artykułów wiec strona startowa www.oobe.pl zostanie usunięta a po wejsciu na witryne od razu ukaze sie forum ? W sumie tak by było lepiej bo nie wygląda zbyt dobrze szczerze mówiać. Ten oobe kurs można by było przeniesc do portalu i stworzyc dla niego nową zakładkę. Był tez pomysł zmiany szaty graficznej na pierwszej stronie ale sadzę ,że ta pierwsza opcja jest bardziej praktyczna.

Od wczoraj przy wysylaniu pw wyskakuje błąd
+Quote Post
twistoid
post 16.05.2008 - 10:58
Post #21

http://demotywatory.pl/762
Grupa: OOBE VIP
Ikona Grupy
Postów: 3727
Dołączył: 14.07.2007
Skąd: .
Nr użytkownika: 1525




Ja mam takie małe pytanko

http://img223.imageshack.us/my.php?image=clipboard012cw7.jpg to jest to lepiej? :D A jak daję zakładke OOBE zamiast przenosic mnie na główną stronę forum przenosi na główną wogóle.Nie ma to jak nowy sprawny silnik.
Profile CardPM
+Quote Post

Go to the top of the page
2 Stron V   1 2 >
Start new topic