Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

oobe.pl

 
Start Porady Roberta
Monroe
Porady Brucea
Moena
Porady Darka
Sugiera
Park Forum
Notatki
Arty
> Flac Na Mp3, ...
AlucarD
post 07.11.2008 - 20:06
Post #1

Częsty Gość Rodziny
Grupa: Podróżnicy
**
Postów: 12
Dołączył: 06.11.2008
Skąd: Goleniów
Nr użytkownika: 5913




Witam mam pytanie jak zamienić format FLAC(niestratna kompresja) na MP3 tak by jakość dalej pozostała niezmienna?? chodzi mi o hemi-sync...a jak wiadomo jakość jest tam najważniejsza...macie może jakiś program żeby można było dokonać takiej zmiany bez stratnie??
Profile CardPM
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 16)
Mano
post 07.11.2008 - 20:19
Post #2

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 573
Dołączył: 19.12.2007
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 2921




lol, logicznie pomysl.
Jak mozna skompresowac cos z formatu bezstratnego, do mp3 nic przy tym nie tracac?
Nie da sie, przynajmniej ja sie nigdy nie dowiedzialem, aby sie dalo.
Masz taki format i to juz jest taka kompresja.
Profile CardPM
+Quote Post
AlucarD
post 07.11.2008 - 20:38
Post #3

Częsty Gość Rodziny
Grupa: Podróżnicy
**
Postów: 12
Dołączył: 06.11.2008
Skąd: Goleniów
Nr użytkownika: 5913




CYTAT(Mano @ 07.11.2008 - 22:19) *
lol, logicznie pomysl.
Jak mozna skompresowac cos z formatu bezstratnego, do mp3 nic przy tym nie tracac?
Nie da sie, przynajmniej ja sie nigdy nie dowiedzialem, aby sie dalo.
Masz taki format i to juz jest taka kompresja.


No tak...tylko chodzi mi o to żeby to na przenośnym odtwarzaczu mp3 odtworzyć...a FLAC'a mi nie czyta niestety...;/ a słuchawek do kompa też brak...tak myślałem że nie da rady...a szkoda...
Profile CardPM
+Quote Post
Mano
post 08.11.2008 - 00:26
Post #4

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 573
Dołączył: 19.12.2007
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 2921




no z tego co wiem, to niestety nie. Byc moze jest tutaj jakis spec na forum od takich rzeczy, ale z tego co wiem jedynie FLAC jest taki jakim byc dla ciebie powinien i na niczym innym jakosci nie zachowasz.
Tez mam jeden utworek hemi synka we flacu wlasnie.
Chyba jedyne co musisz zrobic, to rozejrzec sie za na prawde dobrym odtwarzaczem mp3, ktory ma rowniez wbudowane odlsuchy na FLAC, o ile takie cos istnieje (pewnie istnieje, ale kosztuje pewnie tez).


ps. z tego co wiem, moj znajomy ma na telefonie metalice (nowy album) i twierdzi, ze to ma w nie stratnym formacie.
Sprobuj moze zgrac to na komorke jesli masz taka opcje i podlacz sluchawki i korzystaj
Profile CardPM
+Quote Post
AlucarD
post 08.11.2008 - 13:53
Post #5

Częsty Gość Rodziny
Grupa: Podróżnicy
**
Postów: 12
Dołączył: 06.11.2008
Skąd: Goleniów
Nr użytkownika: 5913




No to będzie trzeba sobie nową komórke kupić...:P
Profile CardPM
+Quote Post
Mano
post 08.11.2008 - 15:38
Post #6

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 573
Dołączył: 19.12.2007
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 2921




pierwsze poczytaj, czy czasem mojemu znajomemu sie cos nie poyebalo, bo wydasz kasiore na komorke a tu lipa bedzie. Tak mi mowil, ale czy cos nie pomylil to nie dochodzilem.
Najwczesniej bym wiedzial we wtorek, jesli by byl ze mna w pracy na zmianie.
Profile CardPM
+Quote Post
AlucarD
post 08.11.2008 - 17:46
Post #7

Częsty Gość Rodziny
Grupa: Podróżnicy
**
Postów: 12
Dołączył: 06.11.2008
Skąd: Goleniów
Nr użytkownika: 5913




Spoko czytać umiem ;) mam nadzieję że sobie jakoś poradzę...jak nie to najprostszym rozwiązaniem będzie chyba kupić słuchawki do kompa... a Propos OoBE...dzisiaj "prawie" wyszedłem :D
Profile CardPM
+Quote Post
Vodnik
post 08.11.2008 - 18:43
Post #8

Częsty Gość Rodziny
Grupa: Podróżnicy
**
Postów: 12
Dołączył: 07.11.2008
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 5936




Hm, a czy przypadkiem .wav nie jest formatem bez kompresyjnym i w dodatku popularnym? Podstawowa forma wav'ów nie obcina nic, można to później przerobić na odpowiednie kodeki, ale jak używasz najpospolitszego rejestratora dźwięku to on nie ucina niczego... no i oczywiście zajmuje sporo miejsca.
Profile CardPM
+Quote Post
AlucarD
post 08.11.2008 - 22:44
Post #9

Częsty Gość Rodziny
Grupa: Podróżnicy
**
Postów: 12
Dołączył: 06.11.2008
Skąd: Goleniów
Nr użytkownika: 5913




Czyli teoretycznie z FLAC jak zrobię konwersję na Wav to utwór nie straci nic na jakości??
Profile CardPM
+Quote Post
Vodnik
post 08.11.2008 - 23:00
Post #10

Częsty Gość Rodziny
Grupa: Podróżnicy
**
Postów: 12
Dołączył: 07.11.2008
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 5936




Dokładnie to nie wiem, bo nigdy nie interesowałem się tym aż tak mocno. Jednak wydaje mi się, że tak. Tylko ważna uwaga: wav nie zawsze jest taki sam. Gdy w win98 odpalałeś "rejestrator dźwięków" to zapisywał wszystko co się pojawiało na wejściu, bez *żadnej* kompresji (oczywiście zamiast tej tandety możesz użyć goldwava czy coś podobnego:)). Ale pamiętam dobrze, jak chciałem kiedyś coś wrzucić na mój ówczesny telefon (ct65) w formacie wav. Normalnie nie działało, trzeba było to jeszcze przerobić na innego wav'a... ile ich jest? Nie wiem, ale miej na uwadze, wav wav'owi nie równy;) Poszukaj w googlach...


a co mi tam:) sam poszukałem, proszę:

"WAV - format zapisu muzyki z jakością płyty kompaktowej (44.1 KHz, 16 bit, stereo) stworzony dla platformy Microsoft Windows. Pliki w tym formacie mają jednak jedną zasadniczą wadę - wielkość. Na 1 sekundę dźwięku potrzeba 172 kB. Z tego właśnie powodu format ten nie bardzo nadaje się do Internetu."

Jakość płyty kompaktowej to jest to czego szukasz...
Profile CardPM
+Quote Post
AlucarD
post 08.11.2008 - 23:32
Post #11

Częsty Gość Rodziny
Grupa: Podróżnicy
**
Postów: 12
Dołączył: 06.11.2008
Skąd: Goleniów
Nr użytkownika: 5913




Działa nic nie straciło na wartości bity/s tak samo częstotliwość praktycznie identyczna ścieżka niezmieniona:D dzięki wielkie za pomoc;) jedyna zmiana to prawie 2x większa wielkość...
Profile CardPM
+Quote Post
Vodnik
post 08.11.2008 - 23:39
Post #12

Częsty Gość Rodziny
Grupa: Podróżnicy
**
Postów: 12
Dołączył: 07.11.2008
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 5936




Hehe;] Spoko, lubię pomagać innym :)
Profile CardPM
+Quote Post
MetaPsyche
post 18.11.2008 - 16:05
Post #13

Niepoprawny racjonalista
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 1042
Dołączył: 05.03.2007
Skąd: Kalisz
Nr użytkownika: 703




CYTAT(AlucarD @ 08.11.2008 - 23:32) *
Działa nic nie straciło na wartości bity/s tak samo częstotliwość praktycznie identyczna ścieżka niezmieniona:D dzięki wielkie za pomoc;) jedyna zmiana to prawie 2x większa wielkość...


Mógłbyś napisać jakiego programu użyłeś do zmiany formatu plików?
Profile CardPM
+Quote Post
Dragilla
post 18.11.2008 - 16:55
Post #14

Znajomy Rodziny
Grupa: Podróżnicy
****
Postów: 37
Dołączył: 01.11.2008
Skąd: Chotomów
Nr użytkownika: 5820




Ale wymyślacie i cudujecie. Z Hemi-Synców można spokojnie zrobić mp3 ze stałym bitratem min. 128 nie zatracając przy tym żadnych ich właściwości. Dla purystów proponuję 320kbit CBR.
Nawet na stronie monroe institute piszą, że można kompresować.

pozdrawiam,
Profile CardPM
+Quote Post
MetaPsyche
post 18.11.2008 - 17:30
Post #15

Niepoprawny racjonalista
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 1042
Dołączył: 05.03.2007
Skąd: Kalisz
Nr użytkownika: 703




ale ja potrzebuję wav ;]
Profile CardPM
+Quote Post
DreamMinder
post 01.03.2009 - 15:40
Post #16

Przyjaciel Rodziny
Grupa: Podróżnicy
*****
Postów: 44
Dołączył: 13.02.2008
Nr użytkownika: 3535




Po pierwsze podaj model telefonu, jest masa odtwarzaczy na różne modele, które można ściągnąć z internetu. Osobiście sugerowałbym zamianę na format WAV (całkiem bezstratny, nieskompresowany), na Ogg ( o ile ci telefon czyta), lub na WMA o zmiennej transmisji bitów. Jak podasz model telefonu będę mógł ci powiedzieć więcej.
Profile CardPM
+Quote Post
Mano
post 01.03.2009 - 21:24
Post #17

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 573
Dołączył: 19.12.2007
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 2921




co za odkop....
Profile CardPM
+Quote Post

Go to the top of the page
Start new topic