Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

oobe.pl

 
Start Porady Roberta
Monroe
Porady Brucea
Moena
Porady Darka
Sugiera
Park Forum
Notatki
Arty
> Nauka Wizualizowania
rab
post 12.09.2013 - 13:58
Post #1

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 358
Dołączył: 11.12.2007
Nr użytkownika: 2845




W zasadzie nie umiem wizualizować (a jestem wzrokowcem! :D). Mam jakiś krótki przebłysk obrazu i nie potrafię go nawet utrzymać.
Znacie jakieś bardzo skuteczne metody(najlepiej wypróbowane), żeby się tego nauczyć? Pamiętam, że kiedyś próbowałem np wizualizować płomień świecy, ale bez większych rezultatów.
Profile CardPM
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
Vesanya
post 12.09.2013 - 14:15
Post #2

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 479
Dołączył: 12.12.2012
Nr użytkownika: 9259




Tylko praktyka powoduje, że wizualizacja staje się coraz bardziej żywa , realistyczna i utrzymująca się. Ja wizualizowałam zawsze po wyciszeniu. Zamknięte powieki, wzrok do góry (ten kąt widzenia przyspiesza fale alfa) , liczę od jakiejś tam liczby do zera, oddychając równomiernie razem z liczeniem. Gdy dochodzę do zera, to już zazwyczaj czuję i słyszę szum w głowie i powieki drgają, to stan transu. W tym stanie o wiele łatwiej wizualizować i dostrajać sie do astrala. Najlepiej wizualizować sobie zawsze to samo miejsce - takie powodujące fajne skojarzenia, np plaża, morze itp. Z każdym dniem ta wizualizacja będzie coraz bardziej szczegółowa i żywa, tak własnie umysł ćwiczy się :). Robisz z tego trójwymiar, obracasz sie dookoła itp , sam zobaczysz, ze po jakimś czasie to będzie obraz jak w kinie. I dopiero po tym wprowadzeniu, takiej rozgrzewce , którą powtarza sie codziennie, warto przejść do innych wizualizacji jeśli jest taka potrzeba. Z czasem - zobaczysz, że pojawią się tzw wizje. Czyli niekontrolowane obrazy, które będą się przesuwac przed oczami i które będą mieć swój sens..
Profile CardPM
+Quote Post

Posty w temacie
- rab   Nauka Wizualizowania   12.09.2013 - 13:58
|- - masa   CYTAT(Vesanya @ 12.09.2013 - 14:15) ...   12.09.2013 - 20:48
|- - PurpleCat   Najważniejsze to wyluzować z całą to wizualiza...   12.09.2013 - 21:10
|- - rab   CYTAT(masa @ 12.09.2013 - 21:48) Czy...   12.09.2013 - 22:51
- - rab   Problem jest jednak taki, że zamknę oczy i nie p...   12.09.2013 - 15:08
- - Vesanya   Bo musisz go najpierw wywołać :) zacznij od wyob...   12.09.2013 - 15:32
- - Sagle   Ciekawe :). I ja spróbuję. Sam próbowałem kied...   12.09.2013 - 17:13
- - MadziaKK   TEż nie umiem sobie czegos wyobrazic przed oczami...   12.09.2013 - 20:11
- - Zielarz Gajowy   Najlepszy do nauki wizualizacji dla facetów jest ...   12.09.2013 - 21:20
- - masa   Szczerze do oobe nie potrzebna wizualizacja (mnie ...   12.09.2013 - 23:37
|- - rab   CYTAT(masa @ 13.09.2013 - 00:37) Szc...   12.09.2013 - 23:49
- - MadziaKK   rab, Nie wiem, czy to ci pomoze, ale wczoraj sobi...   13.09.2013 - 08:20
- - Vesanya   No to jest właśnie podróż mentalna, z czasem b...   13.09.2013 - 09:06
- - Pavveł   Scenergia, fajne słowo :) że też wcześniej na ...   13.09.2013 - 14:31
- - rab   MadziaKK miałaś podróż mentalną, a to mnie w ...   13.09.2013 - 15:27
- - Vesanya   Rab, Nie ma lepszej metody na wizualizację niż....   13.09.2013 - 19:01
- - Negai1   Zaciekawiła mnie ta wizualizacja :) Mam pytanie, ...   13.09.2013 - 20:59
- - MadziaKK   CYTAT(rab @ 13.09.2013 - 16:27) Madz...   14.09.2013 - 07:54
- - PigsOnTheWings   Vesanya widze że kabała już wszystko ładnie op...   14.09.2013 - 08:03
2 Stron V   1 2 >


Go to the top of the page
Start new topic