Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

oobe.pl

 
Start Porady Roberta
Monroe
Porady Brucea
Moena
Porady Darka
Sugiera
Park Forum
Notatki
Arty
> Unikanie Wojska A Odpowiedzialność Karna ;/
silverek84
post 26.09.2007 - 09:34
Post #1

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 241
Dołączył: 11.09.2006
Skąd: Zabrze
Nr użytkownika: 68




Cześć.

Zwracam się do was z takim pytankiem. Czy nie orientujecie się co może mi zrobić wku, władza, sądownictwo itd za unikanie wojska. Już tłumaczę jak to u mnie wygląda. Jakiś czas temu odraczałem się od woja ze względu na mój stan zdrowia. Ale z czasem zaczęło męczyć mnie to potwornie i dałem sobie spokój. Nie chcę tu podawać powodów mojej rezygnacji z odroczenia bo nie w tym sens. Od jakiegoś roku olewam wku całkowicie. Dostałem już z 5 listów poleconych lecz ani jednego z nich nie odebrałem. Listonosz zawsze zostawia awizo. I teraz zasadnicze pytanie. Co w takim wypadku mogą mi zrobić za nieodbieranie poczty ? Słyszałem że żandarmeria może po mnie wpaść. Ok ale co potem ? Wpadną po mnie i siłą mnie wezmą ? Słyszałem też że za unikanie wojska mogą do pierdla wsadzić. Więc co za głupi nieodbieranie poczty do ciupy mnie wsadzą jak jakiegoś kryminalistę i zniszczą mi życie. O Pani negocjowalnego afektu co to się dzieje. Żeby człowiek nie miał wyboru ani prawa do wolności i spokoju we własnym kraju. Mówią niby że to obowiązek. A w d*** mam taki obowiązek. Nie jestem patriotą i za żadną cholerę nie poszedł bym walczyć za ten kraj a zwłaszcza za ludzi którzy nim sterują. Bardzo proszę o jakieś konkretne informacje na ten temat jeżeli ktoś takie posiada. I proszę powstrzymajcie się od głupich komentarzy. Życie przez to zasrane wojo mi się sypie.

Pozdrawiam.
Profile CardPM
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
r_m
post 26.09.2007 - 11:02
Post #2

Dusza Towarzystwa
Grupa: OOBE VIP
Ikona Grupy
Postów: 339
Dołączył: 20.08.2006
Skąd: far beyond the limits
Nr użytkownika: 11




Teraz bardziej ścigają niż kiedyś znam parę przypadków autentycznych gdy policja przychodziła do domu i żandarmeria. Jednego człowieka żandarmeria wzięła ze szkoły bo olał ich całkowicie i nie przynosił zaświadczenia. Też się kiedyś migałem ale przyszedł moment że postanowiłem odwalić ten zakichany obowiązek i nie żałuję mam święty spokój. Wojsko jak ktoś nie chce być zawodowym to zmarnowany czas ale też patrząc z drugiej strony i tu zależy też gdzie trafisz - nigdzie się tak nie uśmiałem jak tam, nigdy się tak nie wyspałem jak tam, opierdalanie się na całego, dentysta za darmo, żarcie za darmo, imprezy huczne itp. nie jest wcale tak strasznie jak to wszyscy straszą Samowolką ;]. Teraz tym bardziej bo służba trwa tylko 9 miesięcy albo aż 9miesięcy ale pobory się mieszają i swoich prawdziwych dziadków nie spotkasz nawet, fala to już przeszłość ja trafiłem na samą końcówkę fali bo byłem na 11 miesięcy. Teraz ścigają aż do 50 roku życia i powiem Ci z doświadczenia że im szybciej - młodziej pójdziesz tym lepiej to zniesiesz i szybciej będziesz miał spokój z tym syfem. Jak nie masz możliwości załatwienia sobie lewych papierów, nie chcesz studiów skończyć, chcesz zacząć normalne życie i pracować idź teraz bo potem będzie Ci gorzej.

Jak chcesz naprawdę wojować przeciwko armii to w żadnym wypadku nie podpisuj karty powołania jak Ciebie gdzieś żandarmeria zwinie. Jak ją podpiszesz to jesteś na 9 miesięcy w rękach państwa i nie ma zmiłuj się. Z kolei są paragrafy na to że się migasz o woja więc można trafić za kraty ale nie znam takiego przypadku ani nie słyszałem. Możesz też poprosić o służbę zastępczą z powodu przekonań musisz se opracować gadkę bo będziesz przed komisją odpowiadał na pytania. Dobrą drogą jest mówienie że brzydzisz się bronią i przemocą ale musisz uważać bo mogą Ciebie zagiąć pytaniami w stylu " A co zrobisz jak ktoś zaatakuje ciebie na ulicy ?". Służbę zastępczą poproś w WKU wcześniej a nie w momencie jak Ciebie z ulicy zwinął ;]. Jeszcze można z wojska wyjść szybciej przez izbę chorych ale trzeba coś ciekawego wykombinować mi się to nie udało ;] nie piszę tu o kaleczeniu siebie tylko o symulowaniu np. u psycholog. To tyle jak coś to pytaj ;].
Profile CardPM
+Quote Post

Posty w temacie
- silverek84   Unikanie Wojska A Odpowiedzialność Karna ;/   26.09.2007 - 09:34
- - Angello   Znajomy opowiadał mi o pewnym gościu co przez ki...   26.09.2007 - 10:38
- - Aloha Surfer11   Aloha:) Skoro zamierzasz pozostac w przep...   26.09.2007 - 14:28
- - Marcin181   ehh a ja z checią pójde do wojska! tam zrobi...   26.09.2007 - 14:53
- - silverek84   Przemyślałem sobie kilka spraw i spróbuję odro...   26.09.2007 - 14:56
- - Marcin181   rozumiem silverek84 a może nie do końca... dlacz...   26.09.2007 - 15:15
- - kamil   ZA UNKANIE WOJA DWA LATA POZBAWIENIA WOLNOSCI SERI...   26.09.2007 - 15:28
- - Marcin181   LOL dzisiaj miałem badania specjalistyczne we Wro...   29.10.2007 - 20:53
|- - Namaste   CYTAT(Marcin181 @ 29.10.2007 - 20:53...   29.10.2007 - 22:21
- - Raziel   Silverek mam identyczny problem co ty, który wisi...   29.10.2007 - 21:38
|- - silverek84   CYTAT(Raziel @ 29.10.2007 - 22:38) S...   30.10.2007 - 08:51
- - plantator   I dlatego się cieszę z mojej wiecznej kategorii ...   29.10.2007 - 22:09
- - Raziel   Różni ludzie różne podejścia do sprawy. To ju...   29.10.2007 - 22:35
- - Namaste   Jak przyjdzie wojna będzie za późno nawet odbez...   29.10.2007 - 22:44
|- - plantator   CYTAT(Namaste @ 29.10.2007 - 22:44) ...   30.10.2007 - 01:40
- - Raziel   No i ch*** zginę na froncie :D   29.10.2007 - 22:45
- - Lamat   ja bylem w wojsku z takim kolesiem..oczywiscie prz...   29.10.2007 - 22:50
- - kater   a nie mieli w planach zrobić nieobowiązkowej sł...   30.10.2007 - 01:02
- - Namaste   Żal to mi ciebie i naucz się poprawnie języka p...   30.10.2007 - 09:34
3 Stron V   1 2 3 >


Go to the top of the page
Start new topic