Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

oobe.pl

 
Start Porady Roberta
Monroe
Porady Brucea
Moena
Porady Darka
Sugiera
Park Forum
Notatki
Arty
> Unikanie Wojska A Odpowiedzialność Karna ;/
silverek84
post 26.09.2007 - 09:34
Post #1

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 241
Dołączył: 11.09.2006
Skąd: Zabrze
Nr użytkownika: 68




Cześć.

Zwracam się do was z takim pytankiem. Czy nie orientujecie się co może mi zrobić wku, władza, sądownictwo itd za unikanie wojska. Już tłumaczę jak to u mnie wygląda. Jakiś czas temu odraczałem się od woja ze względu na mój stan zdrowia. Ale z czasem zaczęło męczyć mnie to potwornie i dałem sobie spokój. Nie chcę tu podawać powodów mojej rezygnacji z odroczenia bo nie w tym sens. Od jakiegoś roku olewam wku całkowicie. Dostałem już z 5 listów poleconych lecz ani jednego z nich nie odebrałem. Listonosz zawsze zostawia awizo. I teraz zasadnicze pytanie. Co w takim wypadku mogą mi zrobić za nieodbieranie poczty ? Słyszałem że żandarmeria może po mnie wpaść. Ok ale co potem ? Wpadną po mnie i siłą mnie wezmą ? Słyszałem też że za unikanie wojska mogą do pierdla wsadzić. Więc co za głupi nieodbieranie poczty do ciupy mnie wsadzą jak jakiegoś kryminalistę i zniszczą mi życie. O Pani negocjowalnego afektu co to się dzieje. Żeby człowiek nie miał wyboru ani prawa do wolności i spokoju we własnym kraju. Mówią niby że to obowiązek. A w d*** mam taki obowiązek. Nie jestem patriotą i za żadną cholerę nie poszedł bym walczyć za ten kraj a zwłaszcza za ludzi którzy nim sterują. Bardzo proszę o jakieś konkretne informacje na ten temat jeżeli ktoś takie posiada. I proszę powstrzymajcie się od głupich komentarzy. Życie przez to zasrane wojo mi się sypie.

Pozdrawiam.
Profile CardPM
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
Raziel
post 29.10.2007 - 21:38
Post #2

Dusza Towarzystwa
Grupa: Validating
*******
Postów: 163
Dołączył: 13.10.2006
Skąd: 50°06'59.0"N 18°59'09.9"E TYCHY
Nr użytkownika: 154




Silverek mam identyczny problem co ty, który wisi mi nad głową. Miałem B12 która już się skończyła. Myśle o tym czy by nie pójść i znowu jakies zaswiadczenie wziąć od specjalisty, tylko nie wiem czy teraz to poskutkuje. Jak tam przyjde to możliwe że doje*ią mi jakąś karę czy coś za niestawianie się ponad pół roku. Listy przychodziły ale nikt ich u mnie w domu nie odbierał (z 5 czy 6 przyszło) a ja w tym czasie byłem za granicą. Za niecały miesiąc znowu spadam z tego kraju, ale przedtem się wymelduję na czas określony. Po prostu przeczekam za granicą... Wkur*** mnie to wojsko, czuję że nie jestem wolny w tym kraju, NIE PóJDę TAM NIGDY. Nikt mnie nie będzie do tego zmuszał, to nie jest w moich planach...k*** 9 miesięcy wyjęte z życiorysu. eh...powinni wprowadzić ochotniczą służbę...
Profile CardPM
+Quote Post
silverek84
post 30.10.2007 - 08:51
Post #3

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 241
Dołączył: 11.09.2006
Skąd: Zabrze
Nr użytkownika: 68




CYTAT(Raziel @ 29.10.2007 - 22:38) *
Silverek mam identyczny problem co ty, który wisi mi nad głową. Miałem B12 która już się skończyła. Myśle o tym czy by nie pójść i znowu jakies zaswiadczenie wziąć od specjalisty, tylko nie wiem czy teraz to poskutkuje. Jak tam przyjde to możliwe że dojebią mi jakąś karę czy coś za niestawianie się ponad pół roku. Listy przychodziły ale nikt ich u mnie w domu nie odbierał (z 5 czy 6 przyszło) a ja w tym czasie byłem za granicą. Za niecały miesiąc znowu spadam z tego kraju, ale przedtem się wymelduję na czas określony. Po prostu przeczekam za granicą... Wkurwia mnie to wojsko, czuję że nie jestem wolny w tym kraju, NIE PóJDę TAM NIGDY. Nikt mnie nie będzie do tego zmuszał, to nie jest w moich planach...kurwa 9 miesięcy wyjęte z życiorysu. eh...powinni wprowadzić ochotniczą służbę...


Wiesz Raziel jeżeli miałbyś znowu jakieś lekarskie papiery to prawdopodobnie dostał byś ponownie kategorie B. Miałem podobnie, zresztą nie tylko ja. Widziałem ludzi naprawdę niezdolnych do służby. Wiesz co mieli ? Oczywiście B. Tak można do usranej śmierci. Za nieodbieranie poleconych kierują sprawę do prokuratury czy jakoś tak. Ja też nie odbierałem listów przez jakieś pół roku. W końcu tam pojechałem to coś tam dupcyli no że jeszcze trochę i sprawa trafiła by do prokuratury. Kolega przez rok się nie stawił. To przyszedł do niego dzielnicowy i po prostu kazał mu się zgłosić wku. Jeżeli spadasz za granicę to wymelduj się. Po roku czy dwóch wku ponoć ciebie wykreśla z listy i masz spokój do końca życia. Zasrane wojo niestety komplikuje mi całe życie ale co zrobić. Żyjemy jak w średniowieczu. Życzę powodzenia. :)


CYTAT(Namaste @ 29.10.2007 - 23:21) *
Trzeba było iść na ochotnika to byś się dostał do Komandosów ja tak zrobiłem odbębniłem 12 miesięcy i nie żałuje można potem zostać na stałe jak się chce jednak Marcin181 respekcik dla ciebie bo jak czytam wypowiedzi co poniektórych to mnie bierze nasi przodkowie się w grobach przewracają ciekawe za co walczyli ZA WOLNĄ NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ z obywatelami co mają ten kraj w dupie gdyby tak każdy myślał o unikaniu wojska i w czasie zagrożenia dać nogi za pas to z pewnością kraj ten by nie istniał a Polacy lizali by dupy swoim panom Niemcom albo Rosjanom bo to nam szykowali trochę więcej posłuchajcie osób starszych co wojnę przeżyli to się dowiecie jak nas traktowali Niemcy(nie wszyscy) i Rosjanie(nie wszyscy) JESTEM PATRIOTĄ I JESTEM Z TEGO DUMNY!


No i huj że walczyli. To że oni walczyli tzn że ja ma też walczyć ?. Ja mam w dupie wojsko, wojny i zagrożenie. Dlaczego mam narażać własne życie za błędy i ambicje polityczne ? Wojny powstają tylko i wyłącznie przez chorą politykę oraz pojebanych ludzi. Przecież to jest nam zupełnie niepotrzebne. Po huj nam wojsko, wojny, broń atomowa. Przecież przez to tylko cierpimy. Nie tylko my ludzie ale i cała planeta. A te debile wciąż się zbroją. Historia nie raz pokazała, baaa wciąż pokazuje jak wyniszczamy siebie nawzajem. Powiedz czy to jest nam potrzebne do życia ? Nieeee. Ludzie tego niestety nie rozumieją i zasłaniają się jakimś tam patriotyzmem. Żal.pl
Profile CardPM
+Quote Post

Posty w temacie
- silverek84   Unikanie Wojska A Odpowiedzialność Karna ;/   26.09.2007 - 09:34
- - Angello   Znajomy opowiadał mi o pewnym gościu co przez ki...   26.09.2007 - 10:38
- - r_m   Teraz bardziej ścigają niż kiedyś znam parę p...   26.09.2007 - 11:02
- - Aloha Surfer11   Aloha:) Skoro zamierzasz pozostac w przep...   26.09.2007 - 14:28
- - Marcin181   ehh a ja z checią pójde do wojska! tam zrobi...   26.09.2007 - 14:53
- - silverek84   Przemyślałem sobie kilka spraw i spróbuję odro...   26.09.2007 - 14:56
- - Marcin181   rozumiem silverek84 a może nie do końca... dlacz...   26.09.2007 - 15:15
- - kamil   ZA UNKANIE WOJA DWA LATA POZBAWIENIA WOLNOSCI SERI...   26.09.2007 - 15:28
- - Marcin181   LOL dzisiaj miałem badania specjalistyczne we Wro...   29.10.2007 - 20:53
|- - Namaste   CYTAT(Marcin181 @ 29.10.2007 - 20:53...   29.10.2007 - 22:21
- - plantator   I dlatego się cieszę z mojej wiecznej kategorii ...   29.10.2007 - 22:09
- - Raziel   Różni ludzie różne podejścia do sprawy. To ju...   29.10.2007 - 22:35
- - Namaste   Jak przyjdzie wojna będzie za późno nawet odbez...   29.10.2007 - 22:44
|- - plantator   CYTAT(Namaste @ 29.10.2007 - 22:44) ...   30.10.2007 - 01:40
- - Raziel   No i ch*** zginę na froncie :D   29.10.2007 - 22:45
- - Lamat   ja bylem w wojsku z takim kolesiem..oczywiscie prz...   29.10.2007 - 22:50
- - kater   a nie mieli w planach zrobić nieobowiązkowej sł...   30.10.2007 - 01:02
- - Namaste   Żal to mi ciebie i naucz się poprawnie języka p...   30.10.2007 - 09:34
3 Stron V   1 2 3 >


Go to the top of the page
Start new topic