Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

oobe.pl

 
Start Porady Roberta
Monroe
Porady Brucea
Moena
Porady Darka
Sugiera
Park Forum
Notatki
Arty
> Wiara A Astral, Pomyśl
Raduss
post 31.10.2007 - 21:47
Post #1


Guests








Jeżeli coś jest nie zrozumiale, z góry przepraszam, zawsze pisze wszystko dokładnie i wychodzi z tego niezły bajzel (paradoks)


Do napisania tego tematu zmotywowały mnie dyskusje z Neo i sama jego osoba ;)
Zaczęło się od tego, że obaj zainteresowaliśmy się treningiem oobe, ld i ogólnie astralem. Różnica między nami była taka, że on jest ateistą a ja pewnego rodzaju chrześcijaninem. Relacje innych osób z stanów oobe itp. Zdecydowanie dodawały mu argumentów.
On wierzy w to co widzi, ja wierze w to co wierze (masło maślane ale inaczej tego nie umiem określić… wiara to podstawa’’)
Dość niedawno dowiedziałem, się że Neo miał kilka ,,nieświadomie-świadomych’’ stanów LD, zacząłem go wypytywać co i jak. Po paru minutach byłem już tak zmotywowany, że byłem pewny, iż dziś wyjdę metodą 4+1 lub po prostu COŚ się zdarzy. Neo przestrzegł mnie, że nie powinienem próbować tego w święto zmarłych ponieważ osoba ,,religijna’’ może dostać wizji ,,aniołów’’, Boga i zle odebrać cale zjawisko. Szczerze mówiąc byłem nastawiony trochę ofensywnie, nie uważam się za 100% katolika, więc jakbym zobaczył dziś anioła na pewno zrozumiałbym, że to makieta etc. Nie potrzebuje czegoś widzieć, żeby w to wierzyć (imo podstawa katolicyzmu) – więc Anioł nie byłby dla mnie czymś zaskakującym, bo czy zaskakuje coś o czego istnieniu jest się pewnym?
Ale do rzeczy, rozmowa zeszła na ,,Pomocników’’ ponieważ zdziwiło mnie, że Neo nie wierzy w Stwórcę a jednak uznaje istnienie istot które pomagają nam w astralu.
Nie mogłem tego pojąć, ponieważ i Boga i Pomocników nie widział a w jedno wierzył.
Zapytałem go więc skąd wszyscy wiedzą czy Pomocnik to nie makieta. Odparł, że to się czuje, widać to w oczach istoty. I teraz moje pytanie, skoro ludzki umysł zdolny jest nas przenieść w astral, to czy nie jest zdolny oszukać podświadomości czy raczej nas samych? Czy nie jest zdolny stworzyć ,,inteligentną makietę’’, która będzie nas oprowadzać po nowych terenach aby nasze ,,procesory’’ pod wpływem szoku nie sfajczyły się na węgielki?
Nie wyszedłem jeszcze nigdy ale twardo stoję przy tym, że Pomocnicy to nic innego jak kolejna, trochę inteligentniejsza makieta – po prostu to czuje. Kiedyś miałem pomysł, aby gdy już wyjdę zapytać makietę o coś czego nie wiem … ale doszedłem do wniosku, że to żaden test, skoro nasz umysł potrafi wyjść w astral pewnie potrafi też korzystać z wiedzy innych ,,użytkowników’’.
Teraz docieram w sumie do głównego tematu … wierzycie w przyjaciół, nawet gdy ich jeszcze nie widzieliście, po prostu czujecie, że TO istnieje, lecz Bóg jest dla was tylko wymysłem mającym w przeszłości pomóc władzy w podporządkowaniu bojaźliwych wieśniaków. Ale co z faktami? Faktami dla mnie bardziej przekonującymi od tych mówiących o istotach astralnych…. Co z faktem, że wersja Biblii powiedzmy z 1000 n.e nie zmieniła się nawet o przecinek przez 400 lat? Co z świadkami cudów, którzy przekazywali te obrazy z pokolenia na pokolenie? Wreszcie co z niedawno odnalezionymi szczątkami Arki Noego dokładnie w tym miejscu, w którym wg. Biblii powinna ona spoczywać?

Nie jestem jakimś obrońcą wiary, dziwi mnie tylko to, że spora liczba osób gdy poznaje oobe i astral od razu uznaje, że jest to argument przeciwko Bogu.
Co o tym Wy sądzicie? Zapraszam do dyskusji, bo jak widze temat ciekawy i obszerny.
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
Eden
post 01.11.2007 - 12:39
Post #2

Członek Rodziny
Grupa: Podróżnicy
******
Postów: 93
Dołączył: 09.09.2007
Nr użytkownika: 2030




W boga wierzę, ale w Jezusa i innych mesjaszów już nie, jak dla mnie to Jezus jeśli istniał był bękartem zrodzonym bez ślubu...
Profile CardPM
+Quote Post
cr4sher
post 01.11.2007 - 15:13
Post #3

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 136
Dołączył: 06.08.2007
Nr użytkownika: 1722




CYTAT(Eden @ 01.11.2007 - 13:39) *
W boga wierzę, ale w Jezusa i innych mesjaszów już nie, jak dla mnie to Jezus jeśli istniał był bękartem zrodzonym bez ślubu...

Jeżeli by wierzyć temu co jest napisane w Biblii to Jezus narodził się po wzięciu ślubu przez Maryje i Józefa. Więc jeżeli był rodzonym synem Józefa, to był dzieckiem, które urodziło się po wzięciu ślubu. I był wielkim człowiekiem(jeżeli istniał, a źródła historyczne to potwierdzają). Cuda, które czynił świadczą o wysokiej wierze i wysokim stopniu duchowym, więc raczej nie powinno się go nazywać bękartem...
Profile CardPM
+Quote Post

Posty w temacie
- Raduss   Wiara A Astral   31.10.2007 - 21:47
- - DEHNEO   :D Wytłumaczcie mu bo ja już nie potrafie :D Ni...   31.10.2007 - 21:48
|- - Artur_flyer   CYTAT(DEHNEO @ 31.10.2007 - 21:48) :...   31.10.2007 - 22:06
- - Dusza   "dziwi mnie tylko to, że spora liczba osób ...   31.10.2007 - 22:32
- - Lukasz   Kiedyś zebrało się parę panów i osądziło w ...   31.10.2007 - 22:58
- - Raduss   CYTAT(Artur_flyer @ 31.10.2007 - 22...   31.10.2007 - 23:45
- - Mishah   CYTAT(Raduss @ 31.10.2007 - 21:47) N...   01.11.2007 - 00:14
- - adamzpisza   Bóg istnieje tak jak istnieje wiara , ld czy oobe...   01.11.2007 - 00:43
|- - Apshne   Raduss.. Rzeczywiście wyszedł Ci niezły bajzel ...   01.11.2007 - 01:21
- - cr4sher   1. To, że ktoś jest "podróżnikiem astraln...   01.11.2007 - 10:33
- - Kiraa   Wierzę w Boga, wierzę również i w Jezusa, ale ...   01.11.2007 - 11:24
- - Raduss   @Mishah Mamy podobne rozumowanie, widzę ; ) @t...   01.11.2007 - 13:12
- - Eden   Ateista to człowiek nie wierzący w istnienie bog...   01.11.2007 - 13:31
|- - ptasior   CYTAT(Eden @ 01.11.2007 - 13:31) ja ...   01.11.2007 - 13:41
- - Raduss   Eden, a wy caly czas jesteście do mnie ofensywnie...   01.11.2007 - 14:49
- - Mishah   To nie chodzi, o to w co się wierzy, ale jak się...   01.11.2007 - 14:54
|- - cr4sher   CYTAT(Mishah @ 01.11.2007 - 15:54) T...   01.11.2007 - 15:27
- - twistoid   No nie kolejny "znawca" .czopek podwojna...   01.11.2007 - 15:26
2 Stron V   1 2 >


Go to the top of the page
Start new topic