Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

oobe.pl

 
Start Porady Roberta
Monroe
Porady Brucea
Moena
Porady Darka
Sugiera
Park Forum
Notatki
Arty
> Piekło Maksa I Zawilosc Ludzkiej Egzystencji.
wlosi
post 07.11.2007 - 13:47
Post #1

Przyjaciel Rodziny
Grupa: Podróżnicy
*****
Postów: 50
Dołączył: 07.11.2007
Nr użytkownika: 2518




Witam.

Mam na imie Mateusz, przegladam forum od dluzszego czasu ale dopiero teraz zdobylem sie na rejestrację. Dla informacji podam iz mam 18 lat, temat podrozy astralnych towarzyszy mi od okolo 4 lat kiedy to zainspirowany swoimi doswiadczeniami (bardzo czeste ld) postanowilem poszerzac swoja wiedze w tym kierunku. Jestem osoba z natury bardzo ciekawską, zawsze interesowaly mnie odpowiedzi na pytania dotyczace naszej dalszej, posmiertnej egzystencji. To co sklonilo mnie do rejestracji i stworzenia tego tematu to czwarta ksiązka Bruce'a Moena "Podroz do Ojca Ciekawosci". Podejrzewam ze nie wielu z Was ją przeczytalo gdyz jest ona dostepna dopiero od niedawna, lecz Ci ktorzy czytali poprzednie 3 ksiazki z pewnoscia wiedzą o co chodzi. Jezeli nie przyblize temat po krotce. Maks to osoba zagubiona w systemie wlasnych przekonan, za zycia lubowal sie w zadawaniu ludziom bolu emocjonalnego, wykorzystywal swoje zdolnosci psychomanipulacyjne w celu manipulowania ludzmi i zadawaniu im bolu. Po smierci maks zostal uwieziony w systemie wlasnych przekonan (focus 24-26). Znajodwal sie wsrod ludzi ktorzy, podobnie jak on, w zyciu zajmowali sie zadawaniem bolu psychicznego innym. Maks za zycia czerpal z tego ogromna satysfakcje i nie spotykaly go zadne konsekwencje, teraz natomiast egzystuje wsrod ludzi ktorzy są tacy sami jak on, teraz nie tylko on jest oprawcą, ale ofiarą. W czwartej ksiazce Bruce'a Pomocnicy Niefizyczni tlumaczą Brucowi schemat egzystencji takiego czlowieka. Jaki ma wybor, co moze zrobic zeby uwolnic sie od wlasnych przekonan. Proces uwolnienia sie z takiego miejsca jest bardzo zlozony i wydaje sie wrecz niemozliwy. I tutaj powstaje moje pytanie, czemu? Czemu tak sie dzieje? Maks przychodząc na swiat w zyciu fizycznym byl czystą kartką, niezapisanym materialem, czynniki zewnetrzne uczynily z niego emocjonalnego sadyste, byc moze wysmiewano go w szkole, moze rodzice go maltretowali psychicznie, cos w kazdym badz razie sklonilo go do tego, ze stal sie emocjonalnym oprawcą. Coz mogl poradzic? Czy dano mu wybor, ktory on sam mogl dostrzec, zeby sie zmienic? Po smierci zostal uwieziony, owszem patrzac na to z logicznej strony zostal wiezniem swojego wlasnego postepowania, ale to ze sie taki stal musialo z czegos wynikac. CZemu wiec splynela na niego kara za niewinnosc tego ze byl w szkole maltretowany? Czemu spotkala go kara za to, ze nie potrafil pozostac "dobrym" czlowiekiem pomimo nacisku ze strony mlodszych kolegow? Zastanawiam sie tutaj nad soba, nie przyszlo mi zyc w latwym otoczeniu, srodowisko wywiera na nas znaczacy wplyw, oczywiscie jest wiele przepisow na to jak byc dobrym czlowiekiem, ale jezeli sie nie uda to co? Czy czeka nas taka sama kara? Gdyby Maks urodzil sie w innym miejscu, w miejscu gdzie bylby lubiany, akceptowany nikt by z niego nie drwil, czy jego los potoczylby sie inaczej? Zastanawiam sie czasem co stanie sie ze mną, czy po smierci bede swiadom calej wiedzy jaka teraz posiadam? Czy to co przezywam teraz tutaj, to ze wiem ze istnieje zycie po smierci, wiem ze chce odnalesc swoj focus 27 i chce uslyszec jakie mam mozliwosci, pomoze mi wylamac sie ze swoich "grzeszkow?" Czy to, ze tak bardzo wierze w zycie po smierci i wiem na ten temat bardzo duzo da mi mozliwosc porzucenia tego wszystkiego co wydarzylo sie w moim zyciu tutaj na ziemi, porzucenia zaleznosci, wiezow emocjonalnych, bez zadnych konsekwencji? cCZy jezeli umrę, pozostane swiadomy? Swiadomy tego, czego jestem swiadom teraz? Moje zapytanie kieruje glownie do Pana Darka Sugiera, gdyz nie mam watpliwosci iz w swoich podrozach jest on bardziej zaawansowanym badaczem ode mnie. Ale zapraszam Was, drodzy forumowicze do prezentowania swoich opini na ten temat. Tak bardzo chcialbym doznac wolnosci po smierci, tak bardzo bym chcial wrocic do DOMU ze ta chec rodzi wlasnie takie obawy...
Profile CardPM
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
Artur_flyer
post 07.11.2007 - 16:19
Post #2


Guests








Wlosi
CYTAT
Czemu tak
sie dzieje? Maks przychodząc na swiat w zyciu fizycznym byl czystą kartką, niezapisanym materialem, czynniki zewnetrzne uczynily z niego emocjonalnego sadyste, byc moze wysmiewano go w szkole, moze rodzice go maltretowali psychicznie, cos w kazdym badz razie sklonilo go do tego, ze stal sie emocjonalnym oprawcą.


Stary spoko, wyhamuj. Widzę, że mocno się tym przejąłeś hehe.
Nie zastępuj jednego uzależnienia drugim. Przykładowo: odrzucasz światopogląd kościoła i całkowicie zastępujesz go jakimś innym światopoglądem hehe



Skąd wiesz, że Bruce ma monopol na prawdę? Wydaje mi się, że jednym z głównych przesłań jakie niosą jego książki(przyznam się, że wszystkich nie przeczytałem hehe) jest takie: Sam odkrywaj, nie przyjmuj nic na wiarę
Nie zastępuj jednego uzależnienia drugim hihihi.

Troszkę więcej luzu, stary wrócisz do domu, prędzej czy później.

Co do tego chłopaka hehe, moi rodzice też maltretują mnie psychicznie hahahaha, no a jak kiedyś chodziłem jeszcze do podstawówki to co niektórzy maltretowali mnie nie tylko psychicznie ale i fizycznie hehe( echh, piękne czasy mojej młodości, kiedy to było, u lala) no i jakoś nie mszczę się, nie maltretuję.

Wiesz to musi być bardzo złożony proces, na to jaki stał się ten chłopak musiało złożyć się bardzo dużo czynników ( z pewnością związanych z jego poprzednimi życiami, zakładając oczywiście, że reinkarnacja jest prawdziwa).

CYTAT
Po smierci zostal uwieziony, owszem patrzac na to z logicznej strony zostal wiezniem swojego wlasnego postepowania, ale to ze sie taki stal musialo z czegos wynikac


Haha, jeżeli chodzi o mnie to mam lekarstwo, jeżeli znalazłbym się w podobnej sytuacji i został uwięziony w takim systemie przekonań to zwróciłbym się do środka, do boskości która jest we mnie, skupiłbym się na miłości i byłoby po sprawie.

Polecam, zróbcie z tym co chcecie http://www.kazik1.republika.pl/Inne/NearDeath.htm
+Quote Post



Go to the top of the page
Start new topic