Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

oobe.pl

 
Start Porady Roberta
Monroe
Porady Brucea
Moena
Porady Darka
Sugiera
Park Forum
Notatki
Arty
> To jest dziwne!? Pomóżcie!, Pomóżcie!!
DJ_Maciuś
post 21.02.2007 - 11:07
Post #1

Gość Rodziny
Grupa: Podróżnicy
*
Postów: 6
Dołączył: 21.02.2007
Nr użytkownika: 609




Słuchajcie mam pewien problem. Mam normalny wzrok (nie mam zeza itd.). Od pewnego czasu medytuję i próbuję wejść w OOBE. Gdy zamykam oczy i wpatruję się w ciemność to gdy otwieram oczy to robi mi się ZEZ. Oczy mi zezują gdy się wpatruję w ciemność. Też tak macie? Jak mogę to wyeliminować? To mi bardzo utrudnia wejście w OOBE. Pomóżcie!!!
Profile CardPM
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
OOOOOOO
post 05.01.2008 - 13:04
Post #2


Guests








CYTAT(DJ_Maciuś @ 21.02.2007 - 11:07) *
Słuchajcie mam pewien problem. Mam normalny wzrok (nie mam zeza itd.). Od pewnego czasu medytuję i próbuję wejść w OOBE. Gdy zamykam oczy i wpatruję się w ciemność to gdy otwieram oczy to robi mi się ZEZ. Oczy mi zezują gdy się wpatruję w ciemność. Też tak macie? Jak mogę to wyeliminować? To mi bardzo utrudnia wejście w OOBE. Pomóżcie!!!

Zezowanie, jak się go pozbyć?
Prosta sprawa. Nie wpatruj się tylko w jeden punkt, w jedną przestrzeń, którą masz w ciemności pod powiekami, lecz akomoduj skupienie wzroku raz bliżej, raz dalej siebie. Raz blisko nosa, raz w daleką czerń. Oczywiście powieki zamknięte. A co najważniejsze nie spinaj się tak, nie wymuszaj w sposób fizyczny patrzenia. Bardziej ma to przypominać patrzenia umysłem, niż fizycznymi oczami. Zezik powstaje, gdy usztywnią się za nadto mięśnie gałek ocznych. Unikniesz tego zmieniając akomodację.
Proste ćwiczenie i bardzo przydatne dla osób siedzących długo przed komputerem: od czasu do czasu oderwij wzrok i spójrz daleko za okno, po czym zerknij na szybę, firankę, monitor… i w końcu na dłonie* spoczywające na klawiszach. Ty?! A może to sen?! –zadaj sobie pytanie, bo naprawdę może to być już sen. Daję głowę, że nie jeden z forumowiczów śnił, że siedzi przed kompem.
Ćwicz to kiedy tylko przyjdzie ci ochota. Gdy postujesz, mailujesz, dziamiesz na gg lub ćpasz skaypa. A daję rękę, że z internauty staniesz się biegłym OBE Nautą. Nie zdziw się jak zezik minie, oczy staną się zdrowsze, a co najważniejsze obudzisz się w poza siedząc przed kompem i gapiąc się na własne dłonie…
OOOOOOO
* zmodyfikowana technika Castanedy, a właściwie Indian z Meksyku, a ściślej ich przodków, a jeszcze dokładniej ich praprzodków, jakiegoś szamana, który wpadł na to przez czysty przypadek, tudzież dostał o tym rotę we śnie… Ale to Castaneda ją rozpowszechnił, odtajnił, udostępnił więc nosi jego imię.

http://www.obemaniak.pl
+Quote Post

Posty w temacie
- DJ_Maciuś   To jest dziwne!? Pomóżcie!   21.02.2007 - 11:07
- - paciorek   A skąd wiesz, ze dostajesz zeza? Masz lustro prze...   21.02.2007 - 12:43
- - kathan   CYTAT(DJ_Maciuś @ 21.02.2007 - 11:0...   21.02.2007 - 15:18
- - VegOo.   Jak u okulisty badania wzroku wychodzą Ci pozytyw...   21.02.2007 - 16:48
- - Aslan   Czy oby na pewno to jest złe? Ja też odnoszę wr...   21.02.2007 - 16:53
- - ketrab   Zrób zeza przy otwartych oczach a potem przy zam...   21.02.2007 - 19:02
- - VegOo.   Ja niestety nie mam tak ze gdy zrobie zeza to wibr...   22.02.2007 - 02:32
- - zaku   Ja proponuję czekać. Nic nie robić. Ja nosze ok...   22.02.2007 - 09:59
- - DJ_Maciuś   W przeróżnych poradach było napisane że trzeba...   22.02.2007 - 14:39
- - kathan   CYTAT(DJ_Maciuś @ 22.02.2007 - 14:3...   22.02.2007 - 14:55
- - Hubert:)   Ej to może dziwnie brzmieć, ale jak robie zeza t...   22.02.2007 - 15:34
- - Lukasz   Ja mysle ze to jest sprawa sugestii, przycztales g...   22.02.2007 - 15:38
- - VegOo.   CYTAT(VegOo. @ 22.02.2007 - 02:32) J...   22.02.2007 - 17:29
- - Kazarossi   Zauważ że zaraz po przebudzeniu się ze snu tez ...   22.02.2007 - 18:29
- - Aslan   Nie ma się czym martwić ot co. Zez jest naturaln...   22.02.2007 - 18:51
- - Pyrokar1990   Hmm, ja nie odczuwam zeza przy oobe, ani nigdzie w...   22.02.2007 - 19:52
- - Aslan   Oddzielny temat założony..."^^"   22.02.2007 - 20:13
- - Hubert:)   Lukasz to nie jest sprawa sugestii bo nigdzie nie ...   22.02.2007 - 21:41
- - Pyrokar1990   Temat moze smieszny, ale nie blahy. Chyba nikt nie...   23.02.2007 - 12:23
- - OOOOOOO   CYTAT(DJ_Maciuś @ 21.02.2007 - 11:0...   05.01.2008 - 13:04


Go to the top of the page
Start new topic