Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

oobe.pl

 
Start Porady Roberta
Monroe
Porady Brucea
Moena
Porady Darka
Sugiera
Park Forum
Notatki
Arty
> Zmiany W Forum, wóz albo przewóz...
starr
post 25.02.2008 - 17:14
Post #1


Guests








Źle się dzieje ostatnio. Przyznacie chyba mi rację gdy powiem ,że to nie dzieje sie bez przyczyny. Dlaczego starzy userzy odchodzą a na forum robi sie coraz wiekszy syf ? Kiedys paciorek (tez juz go nie wdać : /) zrobil taki temat w ktorym napisał

"Wchodzę na forum i nic nie czuje.
Gówno!
Klimat i magia tego forum zniknęły.
Coś się rozwaliło,
Coś straciło sens."

Wtedy to pisał tak dla żartu dla przekoru jednak obecnie te słowa nabierają innego znaczenia.
Ta obeforumowa łajba juz sie mocno chwieje i mowie wam- lico blade jesli sie to nie zmieni !
Powiem wam , że troche sentymentalny czasami jestem a w tym forum spedzilem dosyc sporo czasu i nie chciałbym go opuszczac jak wiele osob to robi. To ma taki potencjal- ok 3,500 zarejestrowanych ludzi. Tyle osób włożyło w to swoje sily i nagle mamy to zostawic -niech sie rudera zawala, lepiej budowac nową chatke ???

To można naprawic - naoliwic ta wytwornie swiadomych i mądrych ludzi , razem do czegos dojsc, odkrywac i badac nowe rzeczy.
Potrzebna jest tylko lepsza moderacja i sprawniejsze zoraganizowanie forum- wiecej subfor etc
Moderacja jest zbyt słaba, nie ma ostrzezen,banowania - trolle czuja sie bezkarni a wsrod tego całego zametu naprawde trudno znalezc cos sensownego. Tyle spamu jest , ze łapy opadają. Co z tego, ze w zakladce forum jest ponad 50 stron ??
Wiecej subfor, zakladek to rzecz konieczna- wszystko jest pomieszane, nie przejrzyste i niedopracowane.
Jezeli czegos sie nie zrobi to gdy odwiedze kiedys znowu te same forum to pewnie zobacze komunikat "adres nie istnieje" albo zobacze coś po czym nie bede mial ochote wiecej tu wchodzic

Jednak to samo sie nie zrobi- oprocz mnie potrzebne sa osoby ktore poswieca dziennie troche czasu by to forum wrocilo do swej dawnej swiatlosci.
Spojrzcie na stare tematy- gdy liczba zarejestrowanych userow miescila sie w 3 cyfrach. Wtedy tam ludzie dochodzili do jakis wnioskow , rozwijali sie wszystko bylo przejrzyste a teraz ...
To co robimy : naprawiamy czy zatapiamy łajbę ?

ps.Specjalnie nie stworzylem tego tematu w dziale "technicze"
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
Theorion
post 26.02.2008 - 02:03
Post #2

Znajomy Rodziny
Grupa: Podróżnicy
****
Postów: 38
Dołączył: 08.11.2007
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 2534




Po przeczytaniu całego tematu, w końcu dostrzegam jakąś nadzieję na zmianę. Stworzenie nowych subfor, większa estetyka, cenzura na walgaryzmy i spam i zwiększenie liczby moderów to jak najbardziej pozytywne działania.
Ale wiecie co, oprócz naprawiania błędów z przeszłości, trzeba również pomyśleć o przyszłości. I tak od dawna chodzi mi po głowie jeden pomysł, który kiedyś był już tu omawiany. Mianowicie szkolenie nowych userów. Tak naprawde spora część tych którzy spamują, wnosząc bezsensowne posty, robi tak dlatego że o obe pewnie dowiedziała się przypadkiem lub od znajomego, zarejestrowała się, przeczytała połowę zawartości forum, ale za wiele jej nie wyszło i straciła motywacje w ciągu kilku dni. Ale wiedza o obe jest tak szokująca na pierwszy raz że nie da się o niej zapomnieć, więc ludzie pozostają dalej na forum, robiąc z niego miejsce pogaduszek jak na innych forach. Co prawda większość zapisuje się na kurs ale trwa on 10 dni i nie ma na celu wywołanie świadomego obe ale jest on raczej przygotowaniem do obcowania z obe i zjawiskami pokrewnymi. Dlatego chciałbym aby istaniało coś na kształt szkoły, kiedyś już to rozważaliśmy, ale nic z tego nie wyszło. Polegało by to na tym, że ci którzy wiedzą o obe wystarczająco dużo, mogliby zgłosić swoją kandydaturę na nauczyciela, ale nie jednorazowo, tylko coś na kształt szkolenia masowego, na dłuższą metę. Przykładowo każdy taki nauczyciel miałby określoną liczbę uczniów, sam by określił ile może ich uczyć naraz. Na przykład 8 uczniów, którzy ''podpinali'' by się pod jednego nauczyciela i otrzymywali od niego szczere nauki i odpowiedzi na ich pytania w określonym przez nauczyciela czasie, np codziennie na gg w godzinach od-do. Lub na czacie, w zahasłowanym pokoju, dla tych 9 userów, o okreslonej godzinie, albo jeszcze lepiej, konferencja na Skype. Przecież niemal wszystkie te spamujące posty w których ludzie zadają jedno pytanie, pokroju "czy to było obe?" powstają dlatego, że nie mają oni gdzie (komu) zadać tego pytania, nie mówiąc o czytaniu jakiegoś regulaminu. Ludzie przeszkoleni, nie tylko z wiedzą o obe ale też o jakichś podstawach ezoteryki, nie zamienialiby się w trollów zadających spamujące pytania albo kłócąc się z innymi bo ''ja wiem lepiej, a ty nie masz racji''. Po powiedzmy kilku tygodniach szkolenia i przekazywania wiedzy taka osoba sama mogłaby uczyć dalej nowych, gdyby się zadeklarowała. Nauczyciele musieli by być ludźmi naprawdę dobrze wybranymi przez kogoś, mieć czas, wiedzę i chęci uczenia nowych. Potem ktoś kto doświadcza swojego pierwszego obe mógłby powiedzieć - ''ja jestem ze ''szkoły'' tego i tego" =] Gdyby taka inicjatywa powstała to wyobraźcie sobie sytuację - nowy user rejestruję się na oobe.pl, cały świat dopiero co przewrócił mu się do góry nogami bo dowiedział się że człowiek może opusczać ciało (przypomnijcie sobie ten pierwszy szok). Patrzy na listę nauczycieli, wolne miejsca u danego nauczyciela i takie sprawy, ''podpina'' się pod niego i od razu mu raźniej, nie pochałania chaotycznie wiedzy o obe, przy okazji zadając po jednym pytaniu, raz po raz, w trakcie rzekomej nauki ale ma kogoś kto mu wiedzę przekazuje w sposób poukładany i kogoś kogo zawsze może zwrócić się z pytaniem, które właśnie go naszło. Dlaczego nie spróbować i zobaczyć co z tego wyjdzie, nic nie tracimy a gdyby to zadziałało sprawnie to powstała by chyba pierwsza szkoła o obe i zjawiskach pokrewnych w polsce. Z upływem czasu coraz bardziej chciałbym aby takie coś powstało, bo co jakis czas ktoś nowy zagaduje do mnie na gg i zadaje pierwsze pytania. Zawsze chęnie odpisuje, staram się pomóc i przekazać tą wiedzę którą sam chłonąłem przez miesiące i która jest dla mnie tak wspaniała, że chciałbym się dzielić nią z innymi. Trzeba by założyć nauczycielom jakieś zakładki czy coś o wolnych miejscach, opiniach czy podobnych kwestiach, albo żeby nowy user mógł od razu przy rejestracji wybrać nauczyciela. Myśle że spokojnie wystarzczyło by doświadczonych ludzi z tego forum na nauczycieli, a wyszło by to tylko na dobre - nie tylko dobitnie przekazać że należy np. spać 4 godziny i następnie rozbudziać się przez ok. godzinę ale też przekazać jakieś podstawowe zagadnienia o naszej prawdziwej naturze, rzeczach typu czakry, medytacja i całej stercie tych rzeczy. Co o tym myślicie? =]
Profile CardPM
+Quote Post

Posty w temacie
- starr   Zmiany W Forum   25.02.2008 - 17:14
- - mind trainee   To jest właśnie odpowiedz na pytanie "Po co...   25.02.2008 - 18:05
|- - Kronopio   Sam nosiłem się z założeniem podobnego tematu,...   25.02.2008 - 19:03
- - grzee   ... i jeszcze błagam, zróbcie coś z tą ortogra...   25.02.2008 - 19:22
- - Spyro   Popieram pomysl lamata oprocz punktu C. Hyde park ...   25.02.2008 - 19:37
- - Dziubas   Szczerze jestem za ratowaniem forum i podniesienie...   25.02.2008 - 19:54
- - Niko_   Jak dla mnie, to: a) U Darka na forum podfora są...   25.02.2008 - 19:56
- - Aloha Surfer11   Polecialy slowa krytyki co do nowego forum,ze jaka...   25.02.2008 - 19:58
- - LightRevan   To forum można uratować. Na taką liczbę użytk...   25.02.2008 - 20:28
- - Ketrab   Przypomniała się reklama z Wc-pikerem ,mniejsza ...   25.02.2008 - 20:41
- - SORROW   Hehe, Starze drogi ludziska podłapali Twą odezw...   25.02.2008 - 20:52
- - Marcin181   Ale sie czepiliście Darka... Darek stworzył coś...   25.02.2008 - 21:01
- - Karakan   Przepraszam, że się wtrącę. Dość już poró...   25.02.2008 - 21:57
|- - starr   Odwirusowywanie - 3 ostrzeżenia- przy 4-ym BAN o...   25.02.2008 - 22:03
|- - Dziubas   CYTAT(starr @ 25.02.2008 - 22:03) On...   25.02.2008 - 22:42
- - Max537   No i znowu sprawdza sie stare polskie przysłowie ...   25.02.2008 - 23:24
|- - starr   No i elegancko.Teraz Cat musi sie zjawic i zaakcep...   25.02.2008 - 23:57
|- - Dziubas   CYTAT(Max537 @ 25.02.2008 - 23:24) D...   26.02.2008 - 12:36
- - Ketrab   Ta sprawa nie dawała mi spokoju :) kosz to odpad...   26.02.2008 - 07:00
7 Stron V   1 2 3 > » 


Go to the top of the page
Start new topic