|
Dokładnie to nie wiem, bo nigdy nie interesowałem się tym aż tak mocno. Jednak wydaje mi się, że tak. Tylko ważna uwaga: wav nie zawsze jest taki sam. Gdy w win98 odpalałeś "rejestrator dźwięków" to zapisywał wszystko co się pojawiało na wejściu, bez *żadnej* kompresji (oczywiście zamiast tej tandety możesz użyć goldwava czy coś podobnego:)). Ale pamiętam dobrze, jak chciałem kiedyś coś wrzucić na mój ówczesny telefon (ct65) w formacie wav. Normalnie nie działało, trzeba było to jeszcze przerobić na innego wav'a... ile ich jest? Nie wiem, ale miej na uwadze, wav wav'owi nie równy;) Poszukaj w googlach...
a co mi tam:) sam poszukałem, proszę:
"WAV - format zapisu muzyki z jakością płyty kompaktowej (44.1 KHz, 16 bit, stereo) stworzony dla platformy Microsoft Windows. Pliki w tym formacie mają jednak jedną zasadniczą wadę - wielkość. Na 1 sekundę dźwięku potrzeba 172 kB. Z tego właśnie powodu format ten nie bardzo nadaje się do Internetu."
Jakość płyty kompaktowej to jest to czego szukasz...
|