Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

oobe.pl

 
Start Porady Roberta
Monroe
Porady Brucea
Moena
Porady Darka
Sugiera
Park Forum
Notatki
Arty
> Sens Oobe, jaki jest sens praktykowania oobe?
ipekakuana
post 31.07.2009 - 17:09
Post #1

Częsty Gość Rodziny
Grupa: Podróżnicy
**
Postów: 12
Dołączył: 30.07.2009
Skąd: rzeszów
Nr użytkownika: 7282




Witam wszystkich, jestem tutaj nowa. Chcialabym podzielic sie z Wami pewna watplisocia:

Przestalam miewac Obe. Z wlasnego wyboru. Od ponad roku nie przytrafilo mi sie ani jedno.

Na poczatku szlo mi calkiem niezle, po tygodniu swiadomosci, ze cos takiego jak Obe istnieje, udalo mi sie wyjsc. Robilam to przez dwa lata, prawie co noc, chcac czy nie chcac. Nie mialam zadnego przewodnika, nie znalam zadnego forum. Ale po tym czasie zaczelo gnebic mnie pytanie - po co wlasciwie mi to wszystko. Faktycznie, pierwsze wyjscie bardzo zmienilo moje zycie, ale kolejne 200 wyjsc nie wnioslo nic nowego procz conocnego nowego dziwadla.

Rozmawialam o Obe z przyjacolmi.. Takze z innymi ludzmi. Po jakims czasie zauwazylam, ze traktuje Obe jak zabawke - cos czym mozna sie pochwalic, cos co mozna pokazac komus, aby zainteresowal sie moja osoba. Inni doswiadczajacy tego stanu zachowywali sie niebezpiecznie podobnie do mnie. Jakby chwalili sie nowym samochodem.

Po dlugim czasie z kolei zauwazylam, ze opowiadajac o Obe zachowuje sie jak fanatyk. I to religijny. Kiedy juz nasuwal sie ten temat mowilam jak nawiedzona;]. Nie macie takiego wrazenia o sobie samych? Czy to wszystko nie jest ludzaco podobne do czolobitnej pielgrzymki na Kalwarie?

Pisze o tym dlatego, bo mam watpliwosci. Nie osadzam was, raczej osadzam siebie. Jestem tylko ciekawa czy faktycznie tkwi w tym jakis sens. Czy robiac to czujecie, ze jestescie blizej.. czegokolwiek? Ze rozumiecie wiecej? Czy moze nasze Obe (jak pisal Huxley) to tylko efekt uboczny drogi do Oswiecenia i nie nalezy go zbytnio eksplorowac? Bo jest to tylko martwa uliczka zbudowana po to, aby nas jakos zajac?

Pozdrawiam i za pogmatwanie, niescislosci przepraszam
Profile CardPM
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
podróżnik1
post 31.07.2009 - 18:45
Post #2

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 113
Dołączył: 27.07.2009
Skąd: Zielona Góra
Nr użytkownika: 7276




Wiesz, ja też mam pewne doświadczenia w tej kwestii i faktycznie - powoli dochodzę do wniosku, że również we mnie jest jakaś nuta fanatyzmu. Nie potrafię do końca wysłuchać prawd innych, bo "ja wiem lepiej". To moja wada, z którą co dzień staram się walczyć. Ciągle wszystko bym zmienił i wszystkich. Nie wiem z czego to wynika. Może z tego, że to wszystko jest takie nieprawdopodobne, że można zdobyć tam niesamowitą wiedzę itd. Najważniejszą rzeczą jest bycie świadomym swojego położenia, stosunku do innych. Ludzie zajmujący się OBE, LD często są wyśmiewani, traktuję się te rzeczy jako ciekawostkę, dodatek. Trochę mnie to smuci, ale cóż - decyzja należy wyłącznie do nich :) Myślę, że warto jest praktykować OBE nie tylko ze względu na radość, którą można czerpać, ale także daje możliwość poznania tego, co inni mogą potraktować jako wymysły jakiś dziwaków.
Profile CardPM
+Quote Post

Posty w temacie
- ipekakuana   Sens Oobe   31.07.2009 - 17:09
- - tom   Oj, ludzie... były podobne dyskusje. Oobe to narz...   31.07.2009 - 18:54
- - Raziel   Dziękuję ipekakuana że podzieliłaś się swoj�...   31.07.2009 - 19:24
|- - podróżnik1   Raziel - warto zwrócić uwagę na to, że nie tyl...   31.07.2009 - 19:33
- - dreamer_the_one   CYTAT(Raziel @ 31.07.2009 - 20:24) J...   31.07.2009 - 20:53
- - ipekakuana   He, nie wymyslilam czegos takiego jak lans na rozw...   01.08.2009 - 11:29
- - dreamer_the_one   obe nie jest rozwojem duchowym, to na pewno. jedna...   01.08.2009 - 11:34
|- - ipekakuana   Od dlugiego czasu nie znalazlam w tym wiekszego ce...   01.08.2009 - 12:06
- - dreamer_the_one   CYTAT(ipekakuana @ 01.08.2009 - 13:0...   01.08.2009 - 12:20
|- - ipekakuana   CYTAT(dreamer_the_one @ 01.08.2009 - 13...   01.08.2009 - 12:34
- - podróżnik1   Niektórym z kolei sama świadomość doznania cze...   01.08.2009 - 12:22
- - Raziel   Wiesz, jeżeli Ty nie widzisz w tym żadnego sensu...   01.08.2009 - 13:44
|- - ipekakuana   CYTAT(Raziel @ 01.08.2009 - 14:44) W...   01.08.2009 - 14:46
- - Noble   Ipekakuana ja nie widzę problemu. W sumie nie wie...   04.08.2009 - 21:07
- - set.h   Ipekakuana, OBE staje się tym czego niego oczekuj...   04.08.2009 - 21:57
- - rynio1982   Ipekakuana twoja wypowiedź brzmi z lekka dziwnie ...   05.08.2009 - 21:08
- - pływak   rzadko bywam na forum, ale chciałbym się dołąc...   22.08.2009 - 20:00
- - dreamer_the_one   Pływak wszystko zależy od tego jak głęboko cz�...   22.08.2009 - 20:40
- - rynio1982   O dreamer w końcu sensownie cos walnąłeś. Sie ...   22.08.2009 - 20:54
2 Stron V   1 2 >


Go to the top of the page
Start new topic