Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

oobe.pl

 
Start Porady Roberta
Monroe
Porady Brucea
Moena
Porady Darka
Sugiera
Park Forum
Notatki
Arty
> Sprawcze Działanie Modlitwy?, czym jest dla ciebie modlitwa, czy coś daje, czy ktoś ją odbiera?
pływak
post 02.11.2009 - 18:00
Post #1

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 260
Dołączył: 17.04.2008
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 4156




przeglądałem forum pod kątem tematu: MODLITWA i znalazłem wybiórczo kilka wątków, gdzie jednak ten temat nie stanowi głównego zagadnienia do dyskusji. Robert Monroe uważa, że modlitwa nic mu nie pomaga, że jego wyjścia są takie same obojętnie czy próbował się modlić czy nie. Z innego garnka: w USA przeprowadzano swego czasu eksperymenty, w których modlono się o zdrowie chorych z nazwiska a którzy to chorzy o eksperymencie nie wiedzieli. Nie stwierdzono poprawy ich stanu zdrowia w stosunku do innych chorych w tym szpitalu. W innym eksperymencie pewna grupa chorych wiedziała, że inna grupa opiekunów modli się o ich zdrowie, zaś inna grupa chorych o tym nie wiedziała. I znów nie stwierdzono istotnej poprawy zdrowia u grupy pierwszej (która wiedziała), jedynie poprawiło się ich samopoczucie. I tu rodzi się dylemat: modlić się przed wyjściem astralnym czy nie? Mogę sobie wmawiać, że mi to pomaga i sam się niejako podbudowywać psychicznie, podobne działanie mają też buddyjskie mantry. Ale istota rzeczy jest inna, mianowicie, czy ktoś nas słyszy? Mało tego, czy ktoś nas wysłuchuje? Bóg, anioły, inne istoty, demony? Bo przecież o to nam chodzi czy nie? A może rzeczywiście nie ma żadnego kontaktu z nimi przez modlitwę, może to tylko mrzonka, nasze pobożne życzenie.

Załączony plik
Dodany plik  fontanna2.jpg ( 29.05k ) Liczba pobrań: 80
 
Profile CardPM
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
alochomora
post 02.11.2009 - 19:15
Post #2

Znajomy Rodziny
Grupa: Podróżnicy
****
Postów: 29
Dołączył: 05.06.2009
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 7161




Ehm.. teges...
Ja to się modle do niefizycznych, o pomoc przy wychodzeniu z ciała. W prawdzie "NF" to nic innego jak inna nazwa anioła. Poniekąd każda istota wyższa którą spotykamy w astralu ma coś co można porównywać z tymi z Biblii.
Czy modlitwy odnoszą skutek? Wierzę, że tak, lecz muszą być one z głębi serca, a nie jakieś tam formułki które automatycznie recytujemy. Osobiście korzystam już tylko z kilku katolickich modlitw, które uważam za poprawne, resztę dopowiadam swoimi słowami.

Pozdrawiam :)
Profile CardPM
+Quote Post

Posty w temacie
- pływak   Sprawcze Działanie Modlitwy?   02.11.2009 - 18:00
- - qwerrty   Jezus przykazał żeby się modlić. "Błogos...   02.11.2009 - 18:10
|- - Majster   CYTAT(qwerrty @ 02.11.2009 - 19:10) ...   02.11.2009 - 20:23
|- - qwerrty   W cytowanym fragmencie nie miałem przytoczyć mom...   02.11.2009 - 20:27
|- - qwerrty   Jakie uważasz za poprawne, bardzo mnie to ciekawi...   02.11.2009 - 19:29
- - Gray   Autosugestia, podświadomość, wszechświat wysł...   02.11.2009 - 20:40
- - iguana   Czasem proszę o pomoc istoty astralne, tzw. NP. ...   02.11.2009 - 21:23
|- - qwerrty   NP? Czy możesz mi coś o nich powiedzieć? W jaki...   02.11.2009 - 21:30
- - iguana   W czym pomagają? We wszystkim. Szczególnie jede...   02.11.2009 - 22:01
|- - pływak   CYTAT(iguana @ 02.11.2009 - 22:01) W...   03.11.2009 - 17:20
|- - qwerrty   Ale skoro niektórzy twierdzą, że takie istoty i...   03.11.2009 - 20:39
|- - iguana   CYTAT(qwerrty @ 03.11.2009 - 21:39) ...   04.11.2009 - 17:38
- - dreamer_the_one   a może nie zawracaj sobie dupe głupotami? :-)   03.11.2009 - 22:43
|- - qwerrty   No nie, bo mnie zaciekawiła "nowa religia...   03.11.2009 - 23:08
- - Majster   Czy napisał gdzieś, że to jakaś nowa religia? ...   04.11.2009 - 00:25
- - dreamer_the_one   CYTAT(iguana @ 04.11.2009 - 17:38) P...   04.11.2009 - 21:16
- - Gray   Drimer to jest chyba ona xD Moje PS. jest takie ...   05.11.2009 - 11:53
- - luchessi   Modlitwa -- jak to było w oryginalnych jej zało�...   06.11.2009 - 19:42
- - pływak   spróbuję odświeżyć trochę ten temat, bo mimo...   26.11.2009 - 16:31
2 Stron V   1 2 >


Go to the top of the page
Start new topic