Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

oobe.pl

 
Start Porady Roberta
Monroe
Porady Brucea
Moena
Porady Darka
Sugiera
Park Forum
Notatki
Arty
> Sprawcze Działanie Modlitwy?, czym jest dla ciebie modlitwa, czy coś daje, czy ktoś ją odbiera?
pływak
post 02.11.2009 - 18:00
Post #1

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 260
Dołączył: 17.04.2008
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 4156




przeglądałem forum pod kątem tematu: MODLITWA i znalazłem wybiórczo kilka wątków, gdzie jednak ten temat nie stanowi głównego zagadnienia do dyskusji. Robert Monroe uważa, że modlitwa nic mu nie pomaga, że jego wyjścia są takie same obojętnie czy próbował się modlić czy nie. Z innego garnka: w USA przeprowadzano swego czasu eksperymenty, w których modlono się o zdrowie chorych z nazwiska a którzy to chorzy o eksperymencie nie wiedzieli. Nie stwierdzono poprawy ich stanu zdrowia w stosunku do innych chorych w tym szpitalu. W innym eksperymencie pewna grupa chorych wiedziała, że inna grupa opiekunów modli się o ich zdrowie, zaś inna grupa chorych o tym nie wiedziała. I znów nie stwierdzono istotnej poprawy zdrowia u grupy pierwszej (która wiedziała), jedynie poprawiło się ich samopoczucie. I tu rodzi się dylemat: modlić się przed wyjściem astralnym czy nie? Mogę sobie wmawiać, że mi to pomaga i sam się niejako podbudowywać psychicznie, podobne działanie mają też buddyjskie mantry. Ale istota rzeczy jest inna, mianowicie, czy ktoś nas słyszy? Mało tego, czy ktoś nas wysłuchuje? Bóg, anioły, inne istoty, demony? Bo przecież o to nam chodzi czy nie? A może rzeczywiście nie ma żadnego kontaktu z nimi przez modlitwę, może to tylko mrzonka, nasze pobożne życzenie.

Załączony plik
Dodany plik  fontanna2.jpg ( 29.05k ) Liczba pobrań: 80
 
Profile CardPM
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
iguana
post 02.11.2009 - 22:01
Post #2

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 162
Dołączył: 15.02.2009
Skąd: okolice Krakowa. Czasem Żywiec, Oświęcim
Nr użytkownika: 6865




W czym pomagają? We wszystkim.
Szczególnie jeden przyjaciel, jest obok mnie od 14 lat. On nauczył mnie wychodzić z ciała. Pomógł mi w walce z chorobą.
Udziela wskazówek w najważniejszych dla mnie momentach życia. I nigdy się nie zawiodłam.
A wezwanie to chyba indywidualna sprawa. Gdy wychodzę, wystarczy że pomyślę o moim NP i jest przy mnie. Nie wiem jak robią to inni.
Profile CardPM
+Quote Post
pływak
post 03.11.2009 - 17:20
Post #3

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 260
Dołączył: 17.04.2008
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 4156




CYTAT(iguana @ 02.11.2009 - 22:01) *
W czym pomagają? We wszystkim.
Szczególnie jeden przyjaciel, jest obok mnie od 14 lat. On nauczył mnie wychodzić z ciała. Pomógł mi w walce z chorobą.
Udziela wskazówek w najważniejszych dla mnie momentach życia. I nigdy się nie zawiodłam.
A wezwanie to chyba indywidualna sprawa. Gdy wychodzę, wystarczy że pomyślę o moim NP i jest przy mnie. Nie wiem jak robią to inni.

I tu jest sedno sprawy. Wzywamy konkretne istoty, które występują w naszych snach. Katolicy modlą się do Boga przez Jezusa, Jego Matkę, Swiętych itd. My, Obemaniacy, nie uznajemy tego, bo oni to potępiają (księża), a więc pozostajemy przy swoich wierzeniach. I wspomniana już autosugestia jako sposób na osiągnięcie oczekiwanego rezultatu, co nie znaczy, że istoty pozaziemskie nam rzeczywiście pomagają. Podczas osiągniętego raz OBE możemy naprawdę je spotykać, szczególnie w obszarze II i moga to być duchy osób, które żyją lub odeszły, może też istoty boskie, sam nie doświadczyłem takiego spotkania. Widzę tu też pewne niebezpieczeństwo podczas wzywania takich istot, bo nigdy nie wiemy która nas akurat słucha, o ile w ogóle. Osobiście przeżyłem kilka udanych wyjść, przed którymi się modliłem do istot bożych, ale nigdy ich nie spotkałem, podobnie jak Monroe, więc chyba ich tam nie ma!
Profile CardPM
+Quote Post
qwerrty
post 03.11.2009 - 20:39
Post #4

Członek Rodziny
Grupa: Podróżnicy
******
Postów: 98
Dołączył: 22.10.2009
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 7438




Ale skoro niektórzy twierdzą, że takie istoty istnieją to czemu miało to być kłamstwo. Ty się nie spotkałeś. Manroe się nie spotkał, a może inni tego doznali?
Co do tych wierzeń, to czy istnieje w ogóle jakaś nazwa na tą "religię"? Są jakieś zasady? Czy jest to po prostu luźne wierzenie w istoty nadprzyrodzone nie związane z Bogiem chrześcijańskim.
Profile CardPM
+Quote Post

Posty w temacie
- pływak   Sprawcze Działanie Modlitwy?   02.11.2009 - 18:00
- - qwerrty   Jezus przykazał żeby się modlić. "Błogos...   02.11.2009 - 18:10
|- - Majster   CYTAT(qwerrty @ 02.11.2009 - 19:10) ...   02.11.2009 - 20:23
|- - qwerrty   W cytowanym fragmencie nie miałem przytoczyć mom...   02.11.2009 - 20:27
- - alochomora   Ehm.. teges... Ja to się modle do niefizycznych, ...   02.11.2009 - 19:15
|- - qwerrty   Jakie uważasz za poprawne, bardzo mnie to ciekawi...   02.11.2009 - 19:29
- - Gray   Autosugestia, podświadomość, wszechświat wysł...   02.11.2009 - 20:40
- - iguana   Czasem proszę o pomoc istoty astralne, tzw. NP. ...   02.11.2009 - 21:23
|- - qwerrty   NP? Czy możesz mi coś o nich powiedzieć? W jaki...   02.11.2009 - 21:30
|- - iguana   CYTAT(qwerrty @ 03.11.2009 - 21:39) ...   04.11.2009 - 17:38
- - dreamer_the_one   a może nie zawracaj sobie dupe głupotami? :-)   03.11.2009 - 22:43
|- - qwerrty   No nie, bo mnie zaciekawiła "nowa religia...   03.11.2009 - 23:08
- - Majster   Czy napisał gdzieś, że to jakaś nowa religia? ...   04.11.2009 - 00:25
- - dreamer_the_one   CYTAT(iguana @ 04.11.2009 - 17:38) P...   04.11.2009 - 21:16
- - Gray   Drimer to jest chyba ona xD Moje PS. jest takie ...   05.11.2009 - 11:53
- - luchessi   Modlitwa -- jak to było w oryginalnych jej zało�...   06.11.2009 - 19:42
- - pływak   spróbuję odświeżyć trochę ten temat, bo mimo...   26.11.2009 - 16:31
2 Stron V   1 2 >


Go to the top of the page
Start new topic