Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

oobe.pl

 
Start Porady Roberta
Monroe
Porady Brucea
Moena
Porady Darka
Sugiera
Park Forum
Notatki
Arty
> Sprawcze Działanie Modlitwy?, czym jest dla ciebie modlitwa, czy coś daje, czy ktoś ją odbiera?
pływak
post 02.11.2009 - 18:00
Post #1

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 260
Dołączył: 17.04.2008
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 4156




przeglądałem forum pod kątem tematu: MODLITWA i znalazłem wybiórczo kilka wątków, gdzie jednak ten temat nie stanowi głównego zagadnienia do dyskusji. Robert Monroe uważa, że modlitwa nic mu nie pomaga, że jego wyjścia są takie same obojętnie czy próbował się modlić czy nie. Z innego garnka: w USA przeprowadzano swego czasu eksperymenty, w których modlono się o zdrowie chorych z nazwiska a którzy to chorzy o eksperymencie nie wiedzieli. Nie stwierdzono poprawy ich stanu zdrowia w stosunku do innych chorych w tym szpitalu. W innym eksperymencie pewna grupa chorych wiedziała, że inna grupa opiekunów modli się o ich zdrowie, zaś inna grupa chorych o tym nie wiedziała. I znów nie stwierdzono istotnej poprawy zdrowia u grupy pierwszej (która wiedziała), jedynie poprawiło się ich samopoczucie. I tu rodzi się dylemat: modlić się przed wyjściem astralnym czy nie? Mogę sobie wmawiać, że mi to pomaga i sam się niejako podbudowywać psychicznie, podobne działanie mają też buddyjskie mantry. Ale istota rzeczy jest inna, mianowicie, czy ktoś nas słyszy? Mało tego, czy ktoś nas wysłuchuje? Bóg, anioły, inne istoty, demony? Bo przecież o to nam chodzi czy nie? A może rzeczywiście nie ma żadnego kontaktu z nimi przez modlitwę, może to tylko mrzonka, nasze pobożne życzenie.

Załączony plik
Dodany plik  fontanna2.jpg ( 29.05k ) Liczba pobrań: 80
 
Profile CardPM
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
pływak
post 26.11.2009 - 16:31
Post #2

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 260
Dołączył: 17.04.2008
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 4156




spróbuję odświeżyć trochę ten temat, bo mimo, że temat jest bardzo obszerny jakoś mało kto chce się wypowiadać, albo mało kto wie coś na ten temat(?). A oto kilka niezaprzeczalnych faktów:
1. modlitwa przeznaczona jest dla ludzi wierzących
2. modlitwa pomaga ludziom wierzącym
3. ludzie tacy wierzą, że ich modlitwa zostanie wysłuchana
4. modlić można się o wszystko
5. modlitwa bardziej potrzebna jest człowiekowi niż Istocie do której się modli (Bóg, Anioł, święty etc)

Myślę, że na tym etapie nie wywołam kłótni religijnych. Weźcie pod uwagę, że każda religia (prócz hinduizmu i buddyzmu) jest przeciwna praktykom, które czynimy, wręcz potępia je. A zatem katolik nie powinien modlić się i jednocześnie wchodzić w stany astralne. Jest to wymiar zarezerwowany dla Boga i jego Istot albo Istot Wyższych. Nie mamy tam nic do szukania! Możemy pobudzić złe moce i demony, a ten stan nie jest nam obcy. A zatem jest to złe (nawet Biblia pisze, że kto wywołuje demony, będzie ukarany śmiercią). Napotykamy więc na sprzeczność. Z jednej strony nie powinniśmy się modlić przed eksperymentem projekcji astralnej, z drugiej uważamy, że nam to pomaga i wierzymy, że dzięki modlitwie zbliżymy się do prawdy. Jedynym wyjściem z tego dylematu jest zmienić światopogląd na bardziej dla nas przyjazny a to znaczy, że Bóg musi mieć inny wymiar, niż jest głoszony np. przez kościół katolicki. A najprościej jest być ateistą. Mój autorytet w dzidzinie wyjść - R. Monroe nie modli się, a przynajmniej nic o tym nie wspomina a i tak napotyka na różne istoty w czwartym wymiarze. Myślę, że modlitwa nic nie wnosi do naszych dośwaidczeń, co njwyżej pomaga komuś wewnętrznie wejść w ten stan, ale jest zbędna.
Doświadczeni obowicze pewnie zgodzą się ze mną, ale nie było moim zamiarem kogokolwiek odwodzić od modlitw, co najwyżej pobudzić do zastanowienia się nad tą kwestią.

Załączony plik
Dodany plik  modlitwa.gif ( 16.83k ) Liczba pobrań: 64
 
Profile CardPM
+Quote Post

Posty w temacie
- pływak   Sprawcze Działanie Modlitwy?   02.11.2009 - 18:00
- - qwerrty   Jezus przykazał żeby się modlić. "Błogos...   02.11.2009 - 18:10
|- - Majster   CYTAT(qwerrty @ 02.11.2009 - 19:10) ...   02.11.2009 - 20:23
|- - qwerrty   W cytowanym fragmencie nie miałem przytoczyć mom...   02.11.2009 - 20:27
- - alochomora   Ehm.. teges... Ja to się modle do niefizycznych, ...   02.11.2009 - 19:15
|- - qwerrty   Jakie uważasz za poprawne, bardzo mnie to ciekawi...   02.11.2009 - 19:29
- - Gray   Autosugestia, podświadomość, wszechświat wysł...   02.11.2009 - 20:40
- - iguana   Czasem proszę o pomoc istoty astralne, tzw. NP. ...   02.11.2009 - 21:23
|- - qwerrty   NP? Czy możesz mi coś o nich powiedzieć? W jaki...   02.11.2009 - 21:30
- - iguana   W czym pomagają? We wszystkim. Szczególnie jede...   02.11.2009 - 22:01
|- - pływak   CYTAT(iguana @ 02.11.2009 - 22:01) W...   03.11.2009 - 17:20
|- - qwerrty   Ale skoro niektórzy twierdzą, że takie istoty i...   03.11.2009 - 20:39
|- - iguana   CYTAT(qwerrty @ 03.11.2009 - 21:39) ...   04.11.2009 - 17:38
- - dreamer_the_one   a może nie zawracaj sobie dupe głupotami? :-)   03.11.2009 - 22:43
|- - qwerrty   No nie, bo mnie zaciekawiła "nowa religia...   03.11.2009 - 23:08
- - Majster   Czy napisał gdzieś, że to jakaś nowa religia? ...   04.11.2009 - 00:25
- - dreamer_the_one   CYTAT(iguana @ 04.11.2009 - 17:38) P...   04.11.2009 - 21:16
- - Gray   Drimer to jest chyba ona xD Moje PS. jest takie ...   05.11.2009 - 11:53
- - luchessi   Modlitwa -- jak to było w oryginalnych jej zało�...   06.11.2009 - 19:42
2 Stron V   1 2 >


Go to the top of the page
Start new topic