Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

oobe.pl

 
Start Porady Roberta
Monroe
Porady Brucea
Moena
Porady Darka
Sugiera
Park Forum
Notatki
Arty
> Senne Charaktery - Dyskusja Ogólna
6umerang
post 31.10.2008 - 16:36
Post #1

Dziadek do ożehuf
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 1057
Dołączył: 19.03.2008
Nr użytkownika: 3906




Przede wszystkim proszę nie mieszać sennych charakterów z atrapami i NP z oobe - to nie temat o oobe! To nie ma też nic wspólnego z serwitorem, który z natury jest bezmyślnym tworem fantazji - zaprogramowaną atrapą.

Pod pojęciem sennego charakteru/osoby, może by i tu pasowało senny przyjaciel mam na myśli jakby odpowiedni obenautycznego niefizycznego przyjaciela, czyli dosyć często pojawiającej się w naszych snach osoby, której nie znamy z reala, którą kiedyś sobie wymyśliliśmy i tak do niej przyzwyczailiśmy, że zaczęła żyć własnym życiem, czasami sami ją tworzymy świadomie, czasami podświadomość tworzy nam obiekt, który ma choć trochę zaspokoić nasze marzenia (nie mam na myśli tylko erotyzmu). Takich sennych przyjaciół może być nawet paru - na zagraniacznych forach można sporo o tym aspekcie LD wyczytać.

A jak to wygląda u was?? Macie stałych bywalców snów? Jaka wiąże się z nimi historia, czy przejawiają inteligencję, czy są samodzielne (np. własne zdanie)?
Profile CardPM
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
dreamer_the_one
post 07.03.2010 - 14:10
Post #2

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 827
Dołączył: 12.05.2009
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 7097




6umerang. nie wliczasz tego, że nauka może w którymś momencie się mylić.
wykluczając istnienie jakichkolwiek sił wyzszych jesteś raczej staromodny niż idący z duchem nauki.
Jakbyś się przyjrzał badaniom fizyki kwantowej to dziwne rzeczy z niej wynikają. np. że materia jest skondensowaną energią, czyli każdą cząstkę materialną można zamienić w światło. jeśli wszystko jest formą światła, to po 1 trudno odseparować jedną forme materialną od innej, a po 2 trudno cokolwiek orzekać widząc, że wyniki równań matematycznych są sprzeczne z postrzeganym światem.
materializm bardziej ufa doświadczalnemu światu niż fizyka kwantowa.

6umerang: "Haha, to chyba nie ten dział forum :D Świadomy sen to zjawisko w 100% fizjoloficzne i żadne nadnaturalne rzeczy w nim nie występują" wszystko zależy od tego co uznajesz za naturalne a co nie.
jak naturalny jest dla ciebie fakt, że w pełni materialna cząstka- elektron, może znajdować się w dwóch miejscach naraz, albo, że w wyniku medytacji niektóre obszary mózgu się powiększają, albo że zaburzenia hormonalne i chemiczne w organiźmie powodują zmiany w świadomości, a można świadomie zmienić własne samopoczucie w wyniku praktyk takich jak m. in. medytacja?
Profile CardPM
+Quote Post
6umerang
post 27.04.2010 - 00:03
Post #3

Dziadek do ożehuf
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 1057
Dołączył: 19.03.2008
Nr użytkownika: 3906




CYTAT(dreamer_the_one @ 07.03.2010 - 14:10) *
jak naturalny jest dla ciebie fakt, że w pełni materialna cząstka- elektron, może znajdować się w dwóch miejscach naraz, albo, że w wyniku medytacji niektóre obszary mózgu się powiększają, albo że zaburzenia hormonalne i chemiczne w organiźmie powodują zmiany w świadomości, a można świadomie zmienić własne samopoczucie w wyniku praktyk takich jak m. in. medytacja?


- teorią strun,
- o powiększających się obszarach mózgu nie słyszałem, ale organy ćwiczone ulegają zmianom, co nie jest niczym nadnaturalnym,
- nie widzę nic dziwnego, w tym, że hormony wpływają na świadomość - melatonina i serotonina, to technicznie niemal to samo, a jednak nie, bo na jedno działa brak światła a dla drugiego jest ono wymagane, od serotoniny robi się nam dobrze, zmienia się samopoczucie a więc i percepcja, nic nieziemskiego nie ma tym, tak jak w tym, że melatonina zabiera nas w dalekie podróże.
- no i zmiana samopoczucia przez medytację, też nie jest dla mnie jasna - po ostrej jeździe na rowerze masz sporo adrenaliny i serotoniny w organizmie - to też zmienia samopoczucie, sex też zmienia samopoczucie, gęba szefa z rana też zmienia samopoczucie - nie ma tu zagatki :)
Profile CardPM
+Quote Post



Go to the top of the page
Start new topic