CYTAT(Mefik @ 23.11.2010 - 12:16)

Postaram się wysłać solidną porcję pozytywnej energii dla Twojej przyjaciółki przy najbliższym wyjściu. Pozdrawiam.
a czemu akurat przy wyjściu, teraz nie można?
... jeśli głodującemu dasz rybę, na niewiele mu się zda, bowiem zje ją i za jakiś czas znów będzie głodny... w dodatku może uznać, że tak jest skonstruowany świat, że same pożywienie trafia mu do rąk, ale kiedy przestaniesz mu je dawać, będzie zdezorientowany i tak jak wcześniej był głodny i bezradny teraz będzie głodny i jeszcze bardziej bezradny, gdyż ma błędne wyobrażenie o świecie...
dlatego słuszniejsze jest, jeśli zamiast ryby damy biedakowi wędkę i nauczymy go łowić :]
wtedy nie tylko nie będzie już głodował, ale będzie także w stanie nakarmić innych, bądź nauczyć łowić...
... takie wysyłanie po prostu pozytywnej energii to jak rzucanie surowymi rybami w stronę tego biedaka... najlepiej by było zastanowić się jaką i jak tą energię przekazać, jak ona ma być spożytkowana... Forgotten, nie za wiele szczegółów opisałeś, więc trudno nam się nad tym zastanawiać, Ty to zrób... pamiętaj, że do kogoś z depresją mądre sentencje nie trafiają, ale doświadczenie tak.. np. taki mocny szczery hug może zdziałać cuda :] niech więc pozytywna energia forumowiczów i Twoja będzie Twej przyjaciółce wędką, a Twoja przy Niej obecność nauczycielem wędkowania ;)