Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

oobe.pl

 
Start Porady Roberta
Monroe
Porady Brucea
Moena
Porady Darka
Sugiera
Park Forum
Notatki
Arty
 
Reply to this topicStart new topic
> Efekty Treningu Obe
set.h
post 07.11.2007 - 15:17
Post #1

instytutnoble.pl
Grupa: OOBE VIP
Ikona Grupy
Postów: 783
Dołączył: 28.05.2007
Nr użytkownika: 1224




Poza coraz łatwiejszym wychodzeniem zauważyłem jeden ciekawy efekt. Od kilkunastu dni budze się chyba po każdym cyklu REM. W ciągu nocy ok 5, 6 razy. Po każdym wybudzeniu zapadam w sen w ciągu kilku minut (1-3 min). Wszystko to chyba efekt 4+1. Jak u was?
Profile CardPM
+Quote Post
parol
post 07.11.2007 - 15:26
Post #2

Członek Rodziny
Grupa: Podróżnicy
******
Postów: 75
Dołączył: 17.10.2007
Skąd: chełm
Nr użytkownika: 2332




ta ja sie budze ale co to ten rem????
Profile CardPM
+Quote Post
plantator
post 07.11.2007 - 15:33
Post #3


Guests








faza REM snu - czyli faza snu (rapid eye movement - czy jakoś tak)...
+Quote Post
parol
post 07.11.2007 - 15:39
Post #4

Członek Rodziny
Grupa: Podróżnicy
******
Postów: 75
Dołączył: 17.10.2007
Skąd: chełm
Nr użytkownika: 2332




a to wtakim razie nie
Profile CardPM
+Quote Post
Meshu
post 07.11.2007 - 16:36
Post #5

Pisać na PW jak chcecie GG.
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 626
Dołączył: 28.10.2007
Skąd: Wrocław - Twierdza - Ołbin
Nr użytkownika: 2427




Ja tam zasypiam koło 22.00 i budze się jaknastawię se budzik na 2.00 w nocy. Potem godzinka czegoś robienia i położyc się spać. i Leżeć :D:D
Profile CardPM
+Quote Post
Zx**
post 07.11.2007 - 16:43
Post #6

Członek Rodziny
Grupa: Podróżnicy
******
Postów: 77
Dołączył: 01.11.2007
Nr użytkownika: 2457




CYTAT(parol @ 07.11.2007 - 15:26) *
ta ja sie budze ale co to ten rem????


Tk swoimi słowani: Faza w której występują marzenia senne ;)
Profile CardPM
+Quote Post
Angello
post 07.11.2007 - 18:06
Post #7


Guests








Ja ostatnio też zacząłem budzić się kilka, kilkanaście razy w nocy. Chociaż bardziej powiązywałem to z porą roku aniżeli umiejętnościami. Musze jednak przyznać, że ostatnio zapamiętuje o wiele więcej snów. Do powstania snu nie potrzeba nawet fazy REM, wystarcza mi krótka drzemka(poniżej godziny).
+Quote Post
Meshu
post 07.11.2007 - 18:11
Post #8

Pisać na PW jak chcecie GG.
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 626
Dołączył: 28.10.2007
Skąd: Wrocław - Twierdza - Ołbin
Nr użytkownika: 2427




Kiedyś miałęm stronę na temat fazy rem. Pierwsza faza występuje przez 90minut. Potem przez 10 min jest nic. Potem nastepna faza trwa 80 minut itd. CHyba, że coś myle bo mówie z pamięci sprzed kilku miesięcy może nawet roku... Podczas fazy rem są sny chyba... :D
Profile CardPM
+Quote Post
ptasiek
post 07.11.2007 - 18:20
Post #9

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 340
Dołączył: 08.08.2007
Nr użytkownika: 1735




Angello u mnie jest tak samo. Na początku tego roku nałogowo "trenowałem" LD, prowadziłem dzienniki snów, i dzięki temu zapamiętywałem znacznie więcej snów. Potem, gdy dałem sobie z tym siana (z LD), to straciłem tę zdolność... Ale ostatnio jednak codziennie zapamiętuję po kilka snów! Nie wiem, może to dzięki 4+1, lub częstej medytacji?
Na początku, gdy zaczynałem 4+1, to był pewien nieprzyjemny skutek. Mianowicie cały czas byłem niewyspany. W ogóle to byłem wtedy zmęczony, wyczerpany. Miałem wrażenie, że to OOBE "zabiera" mi energię. Ale to tylko tak na początku było. Teraz jest już całkowicie OK.
Profile CardPM
+Quote Post
MetaPsyche
post 07.11.2007 - 18:24
Post #10

Niepoprawny racjonalista
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 1042
Dołączył: 05.03.2007
Skąd: Kalisz
Nr użytkownika: 703




Meshu

Cykl wszystkich faz snu trwa 90 minut. W pierwszym cyklu faza REM jest najkrótsza - jeśli dobrze pamiętam 5 do 10 minut. Fazy REM występują pod koniec każdego cyklu faz. Z każdym następnym cyklem się wydłużaja i w ostatnich cyklach dochodzą do 30 minut.

Do tematu wracając

Z tym wybudzaniem po REM ciekawa sprawa - od jakiegoś czasu kiedy "praktykuję" LD też mam przebudzenia... Ale 4+1 nigdy nie stosowałem.
Profile CardPM
+Quote Post
Artur_flyer
post 07.11.2007 - 19:43
Post #11


Guests








Efekty treningu oobe?
Ten szum w głowie, oczywiście podczas paraliżu przed wyjściem jest nieporównywalnie większy.

Gdy się skupię to słyszę ten szum oraz takie leciutkie wibracje podczas normalnych codziennych czynności.
Nawet potrafię lekko zwiększyć jego hmm..., powiedzmy częstotliwość, intensywność.

Ostatnio podczas medytacji przed snem bawię się tym szumem, próbuję go zwiększyć na tyle mocno żeby się wyrwać. Ale jak na razie nie udaje się.

Na tą chwilę nie wyjdę bez wcześniejszego parogodzinnego snu.
No ale będę próbował, eksperymentował.
+Quote Post
Meshu
post 08.11.2007 - 14:01
Post #12

Pisać na PW jak chcecie GG.
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 626
Dołączył: 28.10.2007
Skąd: Wrocław - Twierdza - Ołbin
Nr użytkownika: 2427




Myślę, że 4+1 jest NAJLEPSZĄ, powtarzam NAJLEPSZĄ technika osiągającą OoBE. Dzięki niej ten "pierwszy" raz jest znacznie fajniejszy niż, tunel czy coś teg typu afirmacje... Podcas tej techniki 4+1 nie robisz nic a OoBE CI się udaje :P No może po tym, że kochasz lęk i kontrolujesz wibrację. To wszystko, potem luźno leżąc po wibracjach unnosi Cię do góry bądź (gdy stosowałem afirmacje o NP) wyciągają Cię :P
Profile CardPM
+Quote Post
Artur_flyer
post 08.11.2007 - 14:12
Post #13


Guests








Automatyczne budzenie, tak też tak mam.
Przykładowo dziś poszedłem spać o 23, nastawiłem budzik na 3:00 ale wybudziłem się sam o 2:30.
Niestety zamiast wstać od razu postanowiłem poleżeć do tej 3.

Wpadłem w głęboki sen, ocknąłem sie dopiero po 5 (jak na mnie to już za późno, gdyż o 6 muszę zbierać się na pociąg.
+Quote Post
pieczywo
post 08.11.2007 - 14:16
Post #14

Dusza Towarzystwa
Grupa: OOBE VIP
Ikona Grupy
Postów: 722
Dołączył: 16.08.2006
Skąd: Piotrków Tryb.
Nr użytkownika: 4




Ja mialem podobnie, kiedy jeszcze nie interesowalem sie OBE. Budzilem sie wlasnie kolo 3, 4 nad ranem i czesto nie moglem zasnac. Tak jakby automatyczne 4+1 bez budzika :)
Profile CardPM
+Quote Post
kelme
post 08.11.2007 - 17:15
Post #15

Członek Rodziny
Grupa: Podróżnicy
******
Postów: 71
Dołączył: 02.11.2006
Nr użytkownika: 213




To dziwne ale ja rowniez od kiedy zaczołem praktykować LD budze sie po kazdym snie w nocy :/
Profile CardPM
+Quote Post
Meshu
post 08.11.2007 - 19:54
Post #16

Pisać na PW jak chcecie GG.
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 626
Dołączył: 28.10.2007
Skąd: Wrocław - Twierdza - Ołbin
Nr użytkownika: 2427




A ja jak codziennie prawię już od kilku dni, budze się koło 3.30 lub 2.45 :P Może dzięki technikom jakie stosowaliśmy ciągle organizm sam nastawia zegar biologiczny ? :]
Profile CardPM
+Quote Post

Go to the top of the page
Start new topic