Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

oobe.pl

 
Start Porady Roberta
Monroe
Porady Brucea
Moena
Porady Darka
Sugiera
Park Forum
Notatki
Arty
3 Stron V   1 2 3 >  
Closed TopicStart new topic
> Oprawa Graficzna, na stronie głównej oobe.pl
grzee
post 24.03.2008 - 18:41
Post #1

break the rules.
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 516
Dołączył: 23.12.2007
Nr użytkownika: 2963




Nie wiem jak wy, ale moim zdaniem powinniśmy coś zrobić z grafiką na stronie głównej oobe.pl
Ok, może i jest... przejrzysta, czytelna bla bla ale wydaje mi się, że można by ją bardziej dopracować. Co wy na to? Proszę bardzo o wypowiedzi na ten temat.

pozdrawiam, grzee
Profile CardPM
+Quote Post
starr
post 24.03.2008 - 19:01
Post #2


Guests








Ja jestem ZA ! Napewno strona główna wymaga zmiany.Jest strasznie nieciekawa. Co do forum to jest ok ale przydaloby sie troche zmian. Wizualnie jest ok- prosto i przejrzyscie ale czasem zmiany wychodza na dobre. Grzee utalentowana jest, napewno cos ładnego nam przygotuje :)
+Quote Post
newtotheworld
post 24.03.2008 - 19:12
Post #3

Częsty Gość Rodziny
Grupa: Podróżnicy
**
Postów: 16
Dołączył: 21.03.2008
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3927




CYTAT(grzee @ 24.03.2008 - 18:41) *
Nie wiem jak wy, ale moim zdaniem powinniśmy coś zrobić z grafiką na stronie głównej oobe.pl
Ok, może i jest... przejrzysta, czytelna bla bla ale wydaje mi się, że można by ją bardziej dopracować. Co wy na to? Proszę bardzo o wypowiedzi na ten temat.

pozdrawiam, grzee


można ją trochę urozmaicić, np. dodać jakiś obraz, zmienić wygląd linków. w obecnej wersji strony podoba mi się to, że jest stonowana i nie ma agresywnej, krzykliwej kolorystyki.
Profile CardPM
+Quote Post
grzee
post 24.03.2008 - 19:24
Post #4

break the rules.
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 516
Dołączył: 23.12.2007
Nr użytkownika: 2963




CYTAT
Grzee utalentowana jest, napewno cos ładnego nam przygotuje :)


już bez przesady, ok?;P może ktoś jeszcze byłby chętny do pomocy ;>

CYTAT
w obecnej wersji strony podoba mi się to, że jest stonowana i nie ma agresywnej, krzykliwej kolorystyki.


nikt nie powiedział że kolory muszą być agresywne, wszystko może być podobnie w delikatnych odcieniach... ;) ale moim zdaniem strona idzie cała do przeróbki...
Profile CardPM
+Quote Post
bobek_balinek
post 24.03.2008 - 19:53
Post #5

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 225
Dołączył: 30.04.2007
Skąd: Wielki Zawór Dolny
Nr użytkownika: 1039




Czy ja wiem... kolorystyka forum jest niebanalna i mi jak najbardziej odpowiada.. ale strona główna do bani... By tak zamiast tej lampy nasze piękne logo na górze :))) i pozmieniać pozycje niektórych rzeczy.. bo tak mało ciekawie wygląda to xD
Profile CardPM
+Quote Post
grzee
post 24.03.2008 - 19:55
Post #6

break the rules.
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 516
Dołączył: 23.12.2007
Nr użytkownika: 2963




no my mówimy tylko o stronie głównej ;) forum się nie tykamy bo tak nam pasuje :)
Profile CardPM
+Quote Post
Majster
post 24.03.2008 - 20:56
Post #7

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 1095
Dołączył: 13.10.2007
Skąd: Gorzów
Nr użytkownika: 2298




Jestem ZA! Strona główna jest nudna i niezachęcająca.
Profile CardPM
+Quote Post
fallenka
post 24.03.2008 - 22:11
Post #8

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 152
Dołączył: 06.01.2008
Nr użytkownika: 3128




Proponuje zrobić czarno- czerwona oprawę graficzną(mam obsesje na punkcie tych kolorów), no ale to tylko moje skromne zdanie.Zrobicie tak jak będziecie uważali za stosowne.Najważniejsze to aby było czytelnie.
pozdrawiam
Profile CardPM
+Quote Post
Noobek
post 24.03.2008 - 23:59
Post #9

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 465
Dołączył: 26.01.2007
Nr użytkownika: 454




Może sam spróbowałbym coś z tym zrobić. Są jakieś rzeczy, które powinienem wiedzieć? Trzeba zrobić tylko grafikę, czy też dokument HTML? No i co osoba odpowiedzialna za tą stronę myśli o takim pomyśle?
Profile CardPM
+Quote Post
grzee
post 25.03.2008 - 10:57
Post #10

break the rules.
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 516
Dołączył: 23.12.2007
Nr użytkownika: 2963




Noobku, jakby co to każda chętna osoba można zrobić szablon i potem wystawimy na forum i się wybierze, która odpowiada większości ;) html oczywiście też będzie trzeba zrobić... ale to najmniejszy problem wg mnie
na taką "nową" stronę można wstawić np także księgę gości itp ;) można ją nieźle dopieścić i wcale nie musi być na niej przepych :)
Profile CardPM
+Quote Post
ldkiler
post 25.03.2008 - 15:17
Post #11

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 576
Dołączył: 20.12.2006
Nr użytkownika: 287




Myślę, że stronę główną i menu trzeba zrobić od podstaw, ponieważ tabelki już dawno temu wyszły z mody i trzeba by je zastąpić div'ami, które są o wiele bardziej bezpieczne, łatwiejsze w moderowaniu i ładniejsze ;)
Profile CardPM
+Quote Post
grzee
post 25.03.2008 - 20:05
Post #12

break the rules.
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 516
Dołączył: 23.12.2007
Nr użytkownika: 2963




byłabym wdzięczna gdyby jakiś admin się wypowiedział, a już w ogóle gdyby był to Cat ;)
Profile CardPM
+Quote Post
Karakan
post 27.03.2008 - 00:48
Post #13

Listek
Grupa: OOBE VIP
Ikona Grupy
Postów: 499
Dołączył: 24.08.2006
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 22




Przykro mi, w nicku o ile pamiętam nie mam "Cat", ale adminem podobno jestem. ;)
Zmiana wyglądu strony głównej forum to całkiem dobry pomysł. Forum nabrało by trochę świeżości, no i byłoby bardziej zachęcające. Lampa rzeczywiście ma już swoje lata :P
Myślę, że najpierw przydałoby się kilka konkretnych pomysłów, może konkretne propozycję ułożenia danych elementów strony. Ja co prawda jestem grafikiem (duże słowo...), ale 3D, a nie wiem czy grafika 3D pasowałaby do wyglądu forum.
Oczywiście uważam, że samo forum należy raczej zostawić w spokoju, bo ma ono odpowiedni wygląd, no, a co do strony głównej, czekamy na propozycje.

Pozdrawiam,
Karakan.
Profile CardPM
+Quote Post
Noobek
post 29.03.2008 - 15:47
Post #14

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 465
Dołączył: 26.01.2007
Nr użytkownika: 454




Może dziś (jak będę w domu) zacznę już coś kombinować. I mam jeszcze pytania strony technicznej:
- stronę optymalizować pod jaka rozdzielczość? 800x600 czy już 1024*768? Albo większą?
- Optymalizować pod IE czy pod Firefox'a (IE nie obsługuje półprzeźroczystych *.png)
- Jedna długa strona, czy krótka ale z ramką wewnętrzną? (jak dawna strona MPK)
Profile CardPM
+Quote Post
ldkiler
post 29.03.2008 - 19:25
Post #15

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 576
Dołączył: 20.12.2006
Nr użytkownika: 287




Noobek myślę, że zoptymalizuj pod taką jaka jest teraz, czyli 800x600 chyba i żeby pięknie grała i buczała na wszystkich przeglądarka (myślę, że z półprzeźroczystości nie będzie trzeba korzystać). No i strona taka jak teraz, czyli długa chyba ;)
Profile CardPM
+Quote Post
PurpleCat
post 30.03.2008 - 15:10
Post #16

Administrator
Grupa: Root Admin
*******
Postów: 465
Dołączył: 28.07.2006
Nr użytkownika: 1




Obecna grafika jest doskonale przejrzysta. Zawsze można coś poprawić szczególne patrząc z graficznego punktu widzienia. Ja patrze z praktycznego i jest ok. Menu działa i jest logiczne. Jeśli już trzeba by pomyśleć o przeniesieniu całości na jakiś system zarządzania treścią aby łatwiej było modyfikować treści na stronach poza forum.
Profile CardPM
+Quote Post
grzee
post 30.03.2008 - 15:22
Post #17

break the rules.
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 516
Dołączył: 23.12.2007
Nr użytkownika: 2963




PurpleCat, o czym Ty konkretnie mówisz? My mamy na myśli tylko i wyłącznie stronę główną oobe.pl, nie mamy zamiaru ruszać innych rzeczy czy też forum. Bo coś mi się wydaje, że źle zrozumiałeś.. ;P
Profile CardPM
+Quote Post
Noobek
post 31.03.2008 - 21:43
Post #18

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 465
Dołączył: 26.01.2007
Nr użytkownika: 454




CYTAT(Kuba32 @ 29.03.2008 - 20:25) *
Noobek myślę, że zoptymalizuj pod taką jaka jest teraz, czyli 800x600 chyba i żeby pięknie grała i buczała na wszystkich przeglądarka (myślę, że z półprzeźroczystości nie będzie trzeba korzystać). No i strona taka jak teraz, czyli długa chyba ;)

Właśnie na 800x600 na strona wygląda nie najlepiej. Ucina pół lampy 9przynajmniej na kompie u mnie w robocie)
Profile CardPM
+Quote Post
PurpleCat
post 31.03.2008 - 23:13
Post #19

Administrator
Grupa: Root Admin
*******
Postów: 465
Dołączył: 28.07.2006
Nr użytkownika: 1




Dobra mój błąd. Myślałem że to kolejne zmartwychwstanie pomysłu zróbmy caaałą czarnę stronę, tylko żeby demonów było dużo.

Menu górne do poprawki się nadaje jak najbardziej wygląd stron poza forumowych też da się poprawić :p
Profile CardPM
+Quote Post
MetaPsyche
post 31.03.2008 - 23:16
Post #20

Niepoprawny racjonalista
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 1042
Dołączył: 05.03.2007
Skąd: Kalisz
Nr użytkownika: 703




Według mnie tak jak jest teraz, jest dobrze, ale jak tam wolicie :/
Profile CardPM
+Quote Post
6umerang
post 01.04.2008 - 02:36
Post #21

Dziadek do ożehuf
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 1057
Dołączył: 19.03.2008
Nr użytkownika: 3906




Heh, też jestem grafikiem i uważam, że dla forum grafika jest tak samo ważna jak karp dla wielkanocy ;)

Jak już koniecznie ludzie chcą zmian w wyglądzie, to w zasadzie czemu by nie dodać skina a każdy user sobie wybierze w profilu jak forum chce oglądać bo ten domyślny wygląd mi pasuje:)

Jak można coś zasugerować, to ja bym albo stronę główną w pieruny wytrzasnął a forum dał bezpośrednio pod domeną oobe.pl, albo jakoś zmodyfikował stronę główną i rozbudował, bo szczerze powiedziawszy nikt jej nie czyta (ja wszedłem raz, gdy pierwszy raz odwiedziłem oobe.pl, jak wszedłem na forum, to nigdy więcej strona główna nie była potrzebna)...

Cat - jak podeślesz templatkę albo dasz namiar na jakieś do tego forum to może coś zmontuję, to się wrzuci - reszta też niech sobie porobi jak ma ochotę - będą młodzi mieli wybór, to będzie weselej może?
Profile CardPM
+Quote Post

Go to the top of the page
3 Stron V   1 2 3 >
Start new topic