Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

oobe.pl

 
Start Porady Roberta
Monroe
Porady Brucea
Moena
Porady Darka
Sugiera
Park Forum
Notatki
Arty
 
Reply to this topicStart new topic
> Szkoła Medytacji W Warszawie?
Tarzan
post 08.03.2011 - 00:38
Post #1

Znajomy Rodziny
Grupa: Podróżnicy
****
Postów: 21
Dołączył: 01.01.2008
Nr użytkownika: 3073




Witam
Czy zna ktoś fajną szkołę medytacji lub obe w Warszawie? Niekoniecznie buddyjską. Byłem już na warsztatach z mantra.pl- bardzo fajne, ale chciałbym spróbować innych szkół. Możecie coś polecić?
Profile CardPM
+Quote Post
Freddy K
post 08.03.2011 - 19:01
Post #2

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 604
Dołączył: 09.11.2007
Nr użytkownika: 2547




Proponuję zacząć od tego.
Profile CardPM
+Quote Post
Tarzan
post 08.03.2011 - 21:39
Post #3

Znajomy Rodziny
Grupa: Podróżnicy
****
Postów: 21
Dołączył: 01.01.2008
Nr użytkownika: 3073




Dzięki! A znasz jakieś niebuddyjskie eventy?
Profile CardPM
+Quote Post
Freddy K
post 08.03.2011 - 21:55
Post #4

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 604
Dołączył: 09.11.2007
Nr użytkownika: 2547




http://www.mantra.pl/kursy-jogi-medytacji/

http://www.fundacjafundament.pl/?kontakt,2


Profile CardPM
+Quote Post
Traktorzysta1300
post 09.03.2011 - 20:57
Post #5


Guests








.
+Quote Post
Tarzan
post 09.03.2011 - 21:14
Post #6

Znajomy Rodziny
Grupa: Podróżnicy
****
Postów: 21
Dołączył: 01.01.2008
Nr użytkownika: 3073




Dzięki za odpowiedzi!
Tematyką obe i medytacji zajmuję sie już 5 lat. Problem jest w tym, że popadłem w monotonię i chciałbym zrobić coś nowego, odświeżyć umysł.
Profile CardPM
+Quote Post
Angello
post 10.03.2011 - 07:20
Post #7

Członek Rodziny
Grupa: Podróżnicy
******
Postów: 79
Dołączył: 07.02.2009
Nr użytkownika: 6850




Nic nie zastąpi osobistych instrukcji kompetentnego mistrza. Książki są wydawane dla mas, więc nie jest powiedziane, że muszą działać na każdego. Grupa medytacyjna to również duże wsparcie. Można wzajemnie motywować się do medytacji. W Polsce jest niestety zwiększone ryzyko trafienia na niewłaściwą grupę.
Profile CardPM
+Quote Post
Tarzan
post 10.03.2011 - 19:09
Post #8

Znajomy Rodziny
Grupa: Podróżnicy
****
Postów: 21
Dołączył: 01.01.2008
Nr użytkownika: 3073




A co to takiego, ta niewłaściwa grupa? Banda pedofili, gwałcicieli, czyhających na zbłąkane dusze?:)
Profile CardPM
+Quote Post
Koko1718
post 10.03.2011 - 19:22
Post #9

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 213
Dołączył: 09.04.2010
Skąd: Manchester
Nr użytkownika: 7886




CYTAT(Tarzan @ 10.03.2011 - 19:09) *
A co to takiego, ta niewłaściwa grupa? Banda pedofili, gwałcicieli, czyhających na zbłąkane dusze?:)

chyba ma to coś wspólnego z sektami,zgadza sie?nie jestem pewna..
Profile CardPM
+Quote Post
ptysiek
post 10.03.2011 - 19:42
Post #10

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 188
Dołączył: 07.11.2007
Nr użytkownika: 2525




http://www.parapsychologia.org.pl/?file=kop1.php ;p
Profile CardPM
+Quote Post
Anczej
post 10.03.2011 - 23:01
Post #11

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 117
Dołączył: 10.02.2011
Nr użytkownika: 8335




Czym się różni medytacja profesjonalna, od nieprofesjonalnej?
Profile CardPM
+Quote Post
Angello
post 11.03.2011 - 08:03
Post #12

Członek Rodziny
Grupa: Podróżnicy
******
Postów: 79
Dołączył: 07.02.2009
Nr użytkownika: 6850




Od siebie dodam jeszcze, że nie chodzi o nieprofesjonalną medytację, ale sposób uczenia. Na wschodzie szkoły kształtowały się przez setki lat. Powstały pewne możliwości kontroli ludzi podających się za nauczycieli. U nas czegoś takiego nie ma. Każdy może ogłosić, że jest oświecony i zacząć nauczać. Często taki nauczyciel dorzuca jakąś filozofię do medytacji. W najlepszym wypadku jest to tylko śmieszne, ale dochodzi też do tragicznych sytuacji.
Profile CardPM
+Quote Post
Anczej
post 11.03.2011 - 16:47
Post #13

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
*******
Postów: 117
Dołączył: 10.02.2011
Nr użytkownika: 8335




Zgadzam się, w zupełności, no i właśnie nieprofesjonalne może być nauczanie, natomiast mówienie o medytacji że ta jest "nieprofesjonalna" a ta "profesjonalna" jest trochę dziwne.
Chociaż to tylko nazewnictwo
Profile CardPM
+Quote Post

Go to the top of the page
Start new topic